موج‌سواری دلالان بر بازار پرنوسان لوبیا در خمین/وجود صنایع تبدیلی دست واسطه‌ها را کوتاه می‌کند
تاریخ انتشار خبر : 2929 | کدخبر : 9789
بیشترین مشکل لوبیاکاران خمین، به عنوان قطب تولید لوبیا در استان مرکزی، نبود مکان مناسب برای فروش محصولات به دور از دخالت واسطه ها و نواسان بالای قیمت لوبیا در فصل برداشت است.

یکه‌تازی دلالان در سایه نبود سردخانه برای نگهداری سیب/باغدار خمینی: دولت نظارتی ندارد
تاریخ انتشار خبر : 2222 | کدخبر : 9751
با وجود افزایش تولید سیب در هر هکتار باغ در خمین، نبود سردخانه برای نگهداری این محصولات راه را برای دلالان باز کرده است و باغداران مجبورند محصولات خود را با قیمتی ناچیز به دست دلالان بسپارند.

گونه جدیدی از لوبیا در خمین معرفی شد
تاریخ انتشار خبر : 1212 | کدخبر : 9713
یکی از محققین مرکز تحقیقاتی لوبیای خمین گفت: رقم جدیدی از لوبیا به نام «یاقوت» که نوعی از لوبیای قرمز و از ارقام منحصر به فرد در کشور است، در این مرکز تحقیقات شناسایی، اصلاح و نامگذاری شد.

 


تجمع اعتراضی ساکنان روستای چوگان خمین مقابل سازمان آب منطقه‌ای
تاریخ انتشار خبر : 1010 | کدخبر : 9704
جمعی از ساکنین روستای چوگان از توابع شهرستان خمین استان مرکزی روز دوشنبه با تجمع مقابل سازمان آب منطقه‌ای استان مرکزی خواستار رسیدگی به مشکل ۱۵ ساله روستا شدند.

روایتی دیگر از عاشورا/نخل‌گردانی آييني با قدمت ۴۰۰ سال در خمین
تاریخ انتشار خبر : 0909 | کدخبر : 9693
آیین نخل‌گردانی جلوه ارادت مردم خمین به سالار شهیدان در روز عاشورا است که قدمتی به بیش از ۴۰۰ سال در این شهرستان دارد و در سال ۹۱ به ثبت ملی رسیده است.

دولت توان پرداخت مطالبات صنعتگران را ندارد/ مالیات‌های سنگین، مانع رونق تولید است/حمایت دولت از کارآفرینان در حد شعار است
تاریخ انتشار خبر : 2828 | کدخبر : 9614

شهرک صنعتی خمین از جمله شهرک‌هایی است که صنعتگران آن با مشکلات بسیاری روبرو هستند که باعث شده تا با تمام ظرفیت خود تولید نداشته باشند که نارضایتی آنها را در پی داشته است.


هجرتی برای محرومیت‌زدایی
تاریخ انتشار خبر : 1616 | کدخبر : 9498
حرکت گروه‌های جهادی به توصیه مقام معظم رهبری نیز ادامه راه اقدامات بسیج سازندگی شد تا در عرصه‌های مختلف از جمله فرهنگی، آموزشی، عمرانی و دیگر عرصه‌ها اقدامات و فعالیت‌های گسترده‌ای را برای کمک به محرومان انجام دهد.

رتبه نخست خمین در تولید گل‌های شاخه بریده در استان/تولید گل با کیفیت بالا و کاهش ۵۰ درصدی مصرف آب با روش های مدرن
تاریخ انتشار خبر : 1414 | کدخبر : 9457

رئیس جهاد کشاورزی خمین گفت: خمین یکی از شهرستان‌های مطرح در تولید گل‌های شاخه بریده از جمله رز، میخک، شب‌بو، گلایل، لیلیوم، ژربرا، داوودی و دیگ گل‌ها است به طوری که رتبه نخست را در استان مرکزی به خود اختصاص داده است.


سهم گروه‌های جهادی از کمک‌های دولتی،
تاریخ انتشار خبر : 1111 | کدخبر : 9420
جهادگران در حالی در سال‌های اخیر کارهای بزرگی انجام داده‌اند که سهم دولتی‌ها در حمایت از آن‌ها "تقریبا هیچ" بوده است و به نظر می‌رسد اگر دولتمردان به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از اقدامات خودجوش مردمی و جهادی عمل کنند، روند محرومیت‌زدایی از مناطق محروم تسریع پیدا می‌کند.

معیشتی که به تار و پود بند ریحان گره خورده است
تاریخ انتشار خبر : 2424 | کدخبر : 9195

«قالی بند ریحان» نمایی از اسطوره‌های کهن است که رو به فراموشی می‌رفت و این روزها به دست بانوی سرپرست خانوار روستای ریحان احیا شد تا زینت‌بخش حرم ائمه علیهم السلام باشد.

قبلی بعدی
بالا