معیشتی که به تار و پود بند ریحان گره خورده است
تاریخ انتشار خبر : 2424 | کدخبر : 9195

«قالی بند ریحان» نمایی از اسطوره‌های کهن است که رو به فراموشی می‌رفت و این روزها به دست بانوی سرپرست خانوار روستای ریحان احیا شد تا زینت‌بخش حرم ائمه علیهم السلام باشد.


بی‌مهری مسئولان شهرستان خمین به قهرمانان المپیک/ورزشکار صاحب مدال‌ دو و میدانی جهان بیکار است!
تاریخ انتشار خبر : 1010 | کدخبر : 9127

هاشم یادگاری از جمله ورزشکاران شهرستان خمین است که موفق به کسب مدال‌ در المپیک جهانی ناشنوایان در رشته دو و میدانی شده است، ورزشکاری که بیکار است و با هزنیه حداقلی به این مسابقات اعزام شد.

 


پروژه‌های چندین ساله‌ پذیرای بازدیدکنندگان چند دقیقه‌ای/ غبار وعده‌ی مسئولین بر روی پروژه‌های خمین
تاریخ انتشار خبر : 2525 | کدخبر : 9014

شهرستان خمین همچون دیگر مناطق کشور از پروژه‌هایی برخوردار شده است که هر از چندگاهی مورد بازدید مسئولین و یا معاونین وزرا و در برخی از موارد مورد بازدید خود وزرا قرار می‌گیرد که یا تعطیل و یا به کندی پیشرفت می‌کنند و تنها به تیتر برای رسانه‌ها تبدیل شده است.


پرداخت به موقع وجه گندم؛ خواسته به حق کشاورزان/ سوء استفاده دلالان از بی تدبیری دولت
تاریخ انتشار خبر : 1515 | کدخبر : 8955
درآمد کشاورزان از راه فروش محصولات تولیدی شان بدست می‌آید، اگر دولت همچون سال‌های گذشته بهای گندم را دیر پرداخت کند، بازار را برای دلالان داغ می‌کند و آب سردی بر دسترنج کشاورزان در روزهای گرم تابستان خواهد ریخت.

توليد سالانه270 تن عسل در خمين/ عدم حمایت دولت از قطب تولید عسل استان مرکزی
تاریخ انتشار خبر : 1313 | کدخبر : 8924

خمین يكي از مراکز توليدكننده عسل و پرروش‌دهنده زنبورعسل در استان مرکزی است و ظرفيت‌هاي فراواني براي توسعه زنبورداري و افزايش توليد در اين شهرستان وجود دارد اما به‌دليل مشكلات فراوان هنوز به آن جايگاه مطلوب نرسيده است.


شهد شیرین عسل با طعم اقتصاد مقاومتی/کارآفرینی که با ۳ کندو آغاز کرد
تاریخ انتشار خبر : 1111 | کدخبر : 8905
غلامعباس بختیاری دبیر بازنشسته ساکن شهرستان خمین که در راستای عملی کردن اقتصادمقاومتی با توجه به بضاعت و توانایی‌های خود تنها با ۳ کندو کار خود را آغاز کرد و امروز صاحب ۱۰۰ کندوی زنبور عسل است.

برداشت سالانه ۲۵۰ تن گیلاس از باغات خمین/نبود صنایع تبدیلی و پوشش بیمه‌ای مناسب؛ پاشنه آشیل باغات گیلاس
تاریخ انتشار خبر : 0303 | کدخبر : 8849

رئیس اداره جهاد کشاورزی خمین گفت: میانگین تولید گیلاس در هر هکتار 6 تن است که پیش بینی تولید امسال در شهرستان 250 تن با ارزش 25 میلیارد ریال است.


گره مشکلات بر خوشه های طلایی گندم
تاریخ انتشار خبر : 2929 | کدخبر : 8806
کشاورزان در این روزهای گرم که خوشه های طلایی گندم را درو می کنند،چشمهایشان را به دستان مسئولین می دوزند، تا گره کلاف سردرگم خرید گندم را بگشایند و با آرامش خاطر ،خودکفایی در محصولی که افتخارش برای مسئولین است را تثبیت کنند.

تولید 156 تن گل محمدی در خمین/ دسترنجی که با نبود صنایع تبدیلی و وجود دلالان به هدر می‌رود
تاریخ انتشار خبر : 0909 | کدخبر : 8706

تولید کننده گل محمدی در خمین گفت: به دلیل وجود دلالان قیمتی که از تولید کننده خریداری می‌شود نصف قیمتی است که به کارخانجات فروخته می‌شود که با وجود صنایع تبدیلی در شهرستان این مشکل برطرف می‌شود.


آئین جوی روبی کشاورزان خمینی+ عکس
تاریخ انتشار خبر : 2323 | کدخبر : 8525

هرساله در اوایل فروردین با مساعد شدن هوا کشاورزان خمینی کلیه نهرهای آب منتهی به زمین‌های کشاورزی را برای جلوگیری از هدر رفت آب لایروبی می‌کنند.

قبلی بعدی
بالا