تاریخ انتشار خبر : 1392/04/31 06:51| کدخبر : 1423

خریدو فروش سهام عدالت ممنوع است

خریدو فروش سهام عدالت ممنوع است

مدير عامل اتحاديه كشوري تعاوني هاي سهام عدالت كشور اعلام كرد: سهام عدالت هنوز وارد فرابورس نشده و هر گونه خريد و فروش آن غير قانوني و ممنوع است به همين دليل اگر سهام عدالت به فروش برسد صاحبان آن لغوامتياز مي شوند.

 

به گزارش خمین نیوز به نقل از ايرنا  گفت: اين سهام در آينده متناسب با پرداخت اقساط آزاد و در فرابورس قابل معامله خواهد شد و ابتدا سهام اقساط دو دهك اول جمعيتي يعني كشاورزان و افراد تحت پوشش نهادهاي حمايتي تمام مي شود و سهام بقيه دهك ها نير متناسب با اقساط پرداخت شده آزاد خواهد شد.
وي افزود: هيچ شركت تعاوني سهام عدالت، حق خريد و فروش سهام عدالت را ندارد و براي افرادي كه با روش هاي غيرقانوني اين سهام را خريد و فروش كنند انتقال سهام صورت نخواهد گرفت و موجب لغو امتياز سهام عدالت افراد مي شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني بازار سرمايه (سنا) پاك بين گفت: ارزش سهام عدالت حدود ۳ برابر رقم اسمي آن است و توصيه مي كنيم سهامداران عدالت هوشياري خود را حفظ كنند.
مديرعامل اتحاديه كشوري تعاوني هاي سهام عدالت كشور پيش از اين نيز گفته بود : آمار مشمولان طرح توزيع سهام عدالت قرار است تا ۵۵ ميليون نفر افزايش يابد.
پاك بين افزوده است: سهام عدالت تاكنون در اولويت متعدد از جمله قشرهاي آسيب پذير تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره) ‌و سازمان بهزيستي و همچنين ساكنان مناطق روستايي و كارگران ساختماني و كارمندان توزيع شده است.
اين طرح ابتدا شامل هفت دهك جمعيتي معادل ۴۵ ميليون نفر مي شد كه اخيرا قرار شده است تا ۵۵ ميليون نفر برسد.
هم اكنون طرح توزيع سهام عدالت كارگران ساختماني در حال اجراست ، برنامه جديدي نداريم ، به طور حتم در صورت ساماندهي مرحله تكميلي اطلاع رساني مي شود و حدود ۸ تا ۱۰ ميليون نفر اضافه خواهند شد.
از بيش از ۶۳ شركتي كه سهام آنها براي طرح سهام عدالت واگذار شده است ۳۴ شركت در بورس حضور دارد و از بهترين هاي بنگاه هاي اقتصادي محسوب مي شود كه هلدينگ خليج فارس يكي از اين شركت هااست.
ارزش اين سهام متناسب با رشد شاخص هاي بورس افزايش مي يابد و اقساط آنها از طريق سود سهام پرداخت مي شود.
تاكنون بخشي از قيمت سهام از اين طريق پرداخت شده است و پس از تكميل طرح در خصوص حضور اين سهام در بورس يا فرابورس و خريد و فروش آن تصميم گيري خواهد شد.

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *