تاریخ انتشار خبر : 1396/02/25 12:46| کدخبر : 8642

ای شیخ نیک بنگر و به صواب سخن بگو

ای شیخ نیک بنگر و به صواب سخن بگو

 

به گزارش خمین نیوز به نقل از فراهان خبر؛ سخنی چند با رئیس جمهور وقت؛

ای شیخ! در کردار و عملکرد چهار ساله ات نیک بنگر و از آن به صواب سخن بگو؛ چرا که ارزش تکیه زدن برکرسی زعامت و ریاست قوم، به تباهی و خسران در دوسرا نمی ارزد. من آنروزی که آبروی خود را با انکار ادّعای اعجازگونه گذشته ات، به حراج گذاشتی و کلام خویش را درباره وعده صد روزه ات، مبنی برحل مشکلات اقتصادی کشور از یاد بردی، همان جا این بیت حضرت لسان الغیب شیرازی را یاد آوردم که فرمود؛

 

خوش عروسی است جهان از رَه صورت لیکن/هرکه پیوست بدوعمرخودش کاوین داد

 

ای شیخ! برای آنکه به صواب و قول سدید سخن گفته باشم، مطالبی را هرچند تلخ، از سر خیرخواهی  به اختصار متذکّر می شوم.  یاد کن روزی را که خود بر منبر وعظ سخن می راندی و از آزادی اندیشه میگفتی؛«دهان ها را نبندید، قلمها را نشکنید و...» چه خوش گفتاری است این گونه خطابی سخن گفتن و حرف زدن، اما افسوس و بلکه صد تأسف است برای گوینده کلامی که خود عامل بدان نیست. از یک طرف از حقوق شهروندی و جامعه مدنی و شاخص هایی چون آزادی اندیشه و تضارب آراء و فضای آزاد نقد سخن گفتی و از آن طرف، منتقدان سیاستهای اجرایی ات را عدّه ای بی سواد، دلواپس، بی شعور و...،خواندی؟! کدام درست است؟ شما به جامعه مدنی و گفتمان دموکراسی اش پایبندید و یا اینکه فقط حرف زدنش را بلد هستید؟

 

ای شیخ! یاد آور روزی را که گفتید؛ «در دولت شما می بایست هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ زندگی مردم...»، حرف زیبایی بود، ولیکن افسوس که جامه عمل نپوشید.

 

دستاوردهای هسته ای کشور را که حاصل مجاهدت، خونفشانی و ایثارگری شهدا و استقامت و پایداری ملت شریف و سربلند ایران اسلامی بود در یک معامله دوسر باخت به نام برجامِ نافرجام، به ثَمن بَخس و قیمت ناچیز فروختید و وضع معیشت و چرخ زندگی مردم هم که به عیان روشن و آشکار است.

 

ای شیخ دیپلمات! شما در عرصه سیاست خارجی بی تجربه نبودید. سالهای سال بود که این غربی ها و خط و مشی شان را به خوبی می شناختید، از خُوی استکباری و روحیه استعماری شان باخبر بودید، پس چطور شد که در بازی نامردی شان، گرفتار آمدید و با پشت گوش انداختن حرف امام امّت و ولی أمر مسلمین جهان، گرفتار ترس موهوم شان شدید و گفتید اگر با ایشان همراهی نکنیم سایه جنگ از سر مردم و کشور برداشته نمی شود.

 

کدام جنگ؟ اینها ما را به مراتب بهتر از شما می شناسند و می دانند ایرانی جماعت از زوزه گرگ و شغال نمی ترسد! اینها از قبل شما را در یک ماراتون معیّن شده وارد ساختند و از فضای گل آلود موجود، ماهی آمال خویش را صید کردند. هم جلو فعالیت های هسته ای کشور را گرفتند و هم اجازه تعامل و ارتباط دنیا را با کشور درعرصه های اقتصادی ندادند.

 

ای شیخ! از مبارزه با فساد و جلوگیری از رانت و ویژه خواری سخن گفتید و فریاد برآوردید که به خاطر اسلام و ایران آمده اید...، اما با نهایت تأسف سر و کلّه باند سرخه ای ها در بانک ملّت و اخوی گرامیتان (حسین فریدون ) پیدا شد. اصلاً می شود بفرمایید جایگاه حقوقی اخوی گرامی در دولت سراسر تدبیر و اعتدال شما چیست که طبق اقرار و گفته خود وزیر امورخارجه تان در مجلس که گفتند: آقای حسین فریدون بر سر میز مذاکرات ۱+۵با آرنج خودشان به من می زدند که آقا محمدجواد زودتر کار را تمام کن. در موضوع فیش های نجومی، سخنگوی دولت حضرتعالی این دست اندازان به بیت المال مسلمین را، ذخیره های نظام خواند و گفت این برداشت ها طبق قانون بوده است. اخیراً هم ماجرای کشف کالاهای وارداتی دختر مظلوم وزیردولت تان، که به فرموده معاون اوّل شما این دختر مظلوم فوق لیسانس گرفته و بیکار در منزل نشسته بوده و خواسته اند جهت اشتغال گامی بردارند؛ آیا در قاموس ایران پرستی شما اینگونه امتیازات برای دیگر بیکاران و جوانان تحصیلکرده نیز وجود دارد؟! واقعاً این  اسلامی که شما از آن دَم می زنید اینگونه رفتارها را برمی تابد؟ تا جایی که ما خوانده ایم و شنیده ایم اسلام علوی(ع) که ترجمان وحی محمّدی(ص) است، برای ویژه خواهی برادر نابینایی چون عقیل،آهن گداخته حواله می دهد نه اجازه چنین بی پروایی ها و افعال ناصواب.

 

افسوس که فرصت و مجالی برای تبیین مسائل و مصائب دولت شما نیست و فراغتی بهتر می بایست تا بتوان این چهار ساله عملکرد شما را در بوته نقد نهاده و مسائلش را بیان کرد.

 

بی اخلاقی هایی چون متعهد شدن به اجرای سندخفت بار ۲۰۳۰ یونسکو، جسارت به ساحت علی بن موسی الرضا(ع) در آغازین روزهای افتتاح ستاد انتخاباتی شما در ایلام، به زبان آوردن نام رئیس جمهور اصلاحات در یزد برای جلب آرای مردم متدّین آن دیار که دخیل در فتنه ۸۸ بوده و طبق فرمایش حضرت آقا متأسفانه رسم شده برخی هم دَم از انقلاب و امام (ره) می زنند و هم با اصحاب فتنه و کارگزاران آن همراه اند، بی تدبیری مسئولین و مدیران شما در حادثه معدن یورت آزادشهر و بروز و ظهور چگونگی خشم مردم و کارگران زحمتکش آن دیار در مواجهه با شما و...، همه اینها موارد بسیارکوچک و شاید سرسوزنی باشد از تمام آن اتفاقاتی که در دولت شما رقم خورد و جان مردم را به لب رسانیده است.

 

متأسفانه امروز پوشیدن جامه ریا و لباس تزویر و گرفتن ژِست حق به جانب، آنچنان مرسوم شده که حضرتعالی به جای پاسخگویی و جواب دادن به عملکرد چهار ساله دولت تان، اینک در قیافه طلبکار حاضر شده اید که به نظرم این عجیب هم نیست چون ظاهراً حضور در پاستور و تکیه بر کرسی زعامت و ریاست قوم بر هر چیز دیگری رُجحان و برتری دارد. به قول حافظ:

 

من همان روز ز فرهاد طمع ببریدم                   که عنان دل شیدا به لب شیرین داد

 

نویسنده؛ حجت الاسلام علی درستکار

انتهای پیام/

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *