تاریخ انتشار خبر : 1396/06/14 01:52| کدخبر : 9464

حاجی بابایی‌:

دیوان محاسبات اسامی متهمان و تبرئه شدگان حقوق‌های نجومی را منتشر کند/ مردم تحمل ندارند به افرادی حقوق‌ 50 و 100 میلیونی پرداخت شود

دیوان محاسبات اسامی متهمان و تبرئه شدگان حقوق‌های نجومی را منتشر کند/ مردم تحمل ندارند به افرادی حقوق‌ 50 و 100 میلیونی پرداخت شود

عضو کمیسیون بودجه مجلس با بیان اینکه دیوان محاسبات باید اسامی متهمان و تبرئه شدگان حقوق‌های نجومی را منتشر کند، گفت: انتظار داریم دیوان محاسبات و سازمان بازرسی درمورد عدم ارائه لیست حقوق های پرداختی دستگاه‌های مختلف با گذشت بیش از 5 ماه از زمان لازم‌الاجرا شدن قانون گزارش دهند.

 

به گزارش خمین نیوز،به نقل از فارس؛حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم برخورد با نجومی‌بگیران در کشور گفت: در ماده 29 قانون برنامه ششم این مساله مطرح شده که سامانه‌ای طراحی شده و میزان حقوق همه مدیران و مسئولان از نهادهای مختلف و حتی نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری در آن درج شود و پس از ارائه به دیوان محاسبات و دیوان بازرسی کل کشور به اطلاع عموم مردم نیز برسد.

وی افزود: در این قانون حتی نهادهای زیرنظر مقام معظم رهبری نیز آورده شده تا بهانه از دست کسانی که به دنبال راهی به منظور عدم ارائه حقوق و دریافتی‌های خود بودند گرفته شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: براساس قانون برنامه ششم توسعه هم دیوان محاسبات و هم سازمان بازرسی کل کشور از 1/ 1/ 96 موظف هستند که این موضوع را پیگیری و گزارشات حقوق‌های پرداختی را دریافت کنند و همه دستگاه‌ها نیز موظف هستند که این گزارش را به سازمان بازرسی ارائه دهند و سازمان بازرسی و دیوان محاسبات نیز این گزارش‌ها را در اختیار عموم قرار دهند.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پنج ماه و نیم از زمان اجرایی شدن این قانون گذشته ما توقع داریم که سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات گزارشی را ارائه کنند که براساس قانون برنامه ششم بنا بوده که گزارش حقوق‌های پرداختی دستگاه‌های مختلف به  اطلاع مردم برسد و  لیست این حقوق‌ها به ما واصل شود تاکنون لیستی از حقوق‌های پرداختی ارائه نشده است.

وی افزود: از سوی دیگر وضعیت اقتصادی امروز کشور وضعیت مناسبی نیست خانواده‌هایی هستند که از یک تا حتی 4 نفر از اعضای آن بیکار هستند و در معیشت خود با مشکل مواجه هستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: صدها هزار نفر از شهروندان و هموطنان ما به صورت شرکتی کار می‌کنند و حقوق آنها در ماه زیر یک میلیون تومان است و این افراد تحمل شنیدن اینکه فردی بالای 50 یا 100 میلیون تومان حقوق می‌گیرد را ندارند.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: دریافت این حقوق‌های نجومی زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست و تاثیر منفی دارد.

وی افزود: معاون اول رئیس‌جمهور در مناظره تلویزیونی یکی از وعده‌هایی که به مردم داد این بود که ما همه را در خانه شیشه‌ای قرار می‌دهیم و ما از همه قوا می‌خواهیم همه کسانی را که در این کشور در مظان اتهام حقوق‌های نجومی هستند را در خانه‌های شیشه‌ای قرار دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در پایان گفت: باید اسامی متهمین و تبرئه شدگان حقوق‌های نجومی توسط دیوان محاسبات منتشر شود و همانطور که در ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه آمده است فرد متخلف در پرداخت حقوق‌های نجومی از خدمت منفصل شده و مجازات شود و کار تنها به بازگرداندن پول ختم نمی‌شود.

انتهای پیام/ر

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *