تاریخ انتشار خبر : 1396/10/05 20:50| کدخبر : 10058

کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد

۹ دی تجلی توسعه سیاسی مبتنی بر اسلام در ایران

۹ دی تجلی توسعه سیاسی مبتنی بر اسلام در ایران

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: پس از گذشت ۸ ماه از فتنه ۸۸، مردم ایران حماسه‌ای آفریدند که فتنه را مهار کرد و مدلی از توسعه سیاسی مبتنی بر اسلام را نیز به نمایش گذاشت.


به گزارش خمین نیوز؛به نقل از دیار آفتاب؛ برزکار، از کارشناسان کشوری در حوزه مسائل سیاسی در جمع مردم اراک در کانون بسیج این شهرستان، با اشاره به اهداف دشمنان نظام اسلامی برای براندازی نظام در فتنه ۸۸ گفت: قدرت آمریکا در منطقه بسیار کم شده و آنان به دنبال توسعه در کشورهای دیگر نیستند، بلکه به دنبال افزایش منافع خود از راه‌های مختلف هستند. بر همین اساس انتخابات سال ۸۸ ایران نیز بستری فراهم کرد تا دشمن به هدف خود دست یابد، البته ظرفیت داخلی ما نیز با توجه به تفرقه‌هایی که وجود داشت، آمادگی لازم برای این امر داشت.
وی افزود: سال ۱۳۸۸ با فرماندهی سفارت انگلستان در ایران، کودتای مخملین استارت زده شد، که رهبر معظم انقلاب در پی آن می‌فرمایند؛«احمق‌ها فکر کرده‌اند که ایران هم گرجستان است».
حضور همیشه در صحنه ملت ایران سرنوشت انقلاب مخملی را تغییر داد.

 

این کارشناس سیاسی با اشاره به تفاوت ایران با سیار کشورهایی که انقلاب مخملین را تجربه کرده اند، گفت: تفاوت ایران در حضور همیشه در صحنه ملت ایران است. پس از گذشت ۸ ماه از فتنه ۸۸، مردم ایران حماسه‌ای آفریدند که فتنه را مهار کرد و مدلی از توسعه سیاسی را نیز به نمایش گذاشت؛ توسعه سیاسی از نظر غربی‌ها پیشرفت کیفی در حکومت داری است که مهم‌ترین شاخص آن، مشارکت و فعالیت‌های اجتماعی سیاسی مردم محسوب می شود.

برزکار توضیح داد: در ۹ دی سال ۸۸، ملت ایران خود وارد صحنه شده و یک مشارکت سیاسی و مردمی را به نمایش گذاشتند که مانند آن هرگز در کشورهای اروپایی مشاهده نخواهد شد و دهان کسانی را که می‌گفتند حکومت مردم‌سالاری یک دور باطل است، بست.

وی تصریح کرد: غربی‌ها معتقد بودند که مردم‌سالاری و دین هیچ‌گاه باهم جمع نخواهد شد، اما ملت ایران در روز ۹ دی ثابت کرد که مردم سالاری دینی در این کشور تحقق یافته است و مردم بر اساس مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و برای حمایت از این نظام، وارد میدان شده و شعارهای آنان نیز نشأت گرفته از اسلام و نظام بود. بر همین اساس باید ۹ دی را فراتر از یک مهار فتنه دانست و گفت این روز نشانی از مردم سالاری دینی است.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه ۹ دی ارتباطی با موضوع حصر ندارد، گفت: ۹ دی ارتباطی با موضوع حصر ندارد زیرا این موضوع بر عهده شورای امنیت ملی بود و تصمیم حصر نیز از سوی آنان و براساس مقتضیات زمان گرفته شد. سران فتنه مسئول کشتارها و شورش‌هایی هستند که در کشور اتفاق افتاد. زیرا خیانتکاران داخلی، با نقشه خارجی، یکسری از افراد را کشتند تا برای نظام هزینه داشته باشند. پس باید برای این کشتارها پاسخی وجود داشته باشد. در همین راستا محاکمه سران فتنه در آن زمان برای نظام هزینه‌های دیگری داشت و اوضاع سیاسی- اجتماعی آن زمان مناسب این کار نبود.

برزکار ادامه داد: در واقع چه در آن زمان و چه امروزه نظام علاقه ای به ادامه فتنه ندارد، اما لجاجت سران فتنه باعث شده تا این روند ادامه پیدا کند.

وی اظهار کرد: با توجه به گشایش‌هایی که ایجاد شده و با استقبال خود سران فتنه، احتمال اینکه در آینده‌ای نه چندان دور حصر برداشته شود، وجود دارد. اما این مسئله نباید موجب تزلزل فکری ما شود.

۹ دی تجلی توسعه سیاسی مبتنی بر اسلام در ایران

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه فتنه ۸۸ مانند یک ویروس وارد بدنه نظام شد، گفت: اما این ویروس به همگان یاد داد که اگر ثابت قدم نباشند، ممکن است دچار تزلزل شوند. ۹ دی به ما درس بصیرت داد و مردم را به سوی توسعه سیاسی مبتنی بر اسلام سوق داد.

برزکار انقلاب اسلامی ایران را مانند قطار در حال حرکت دانست و افزود: انقلاب از پیچ و خم‌هایی چون فتنه ۸۸ عبور می‌کند و یا به پیشرفت‌هایی دست پیدا می‌کند، که در هر حال به حرکت خود ادامه می‌دهد، پس اگر بخواهد کسی از میان مسافران سوار بر این قطار پیاده شود، خود تصمیم گرفته و کسی او را مجبور نکرده است.

وی عنوان کرد: در فتنه ۸۸ افرادی خدمت مقام معظم رهبری رسیده و از ایشان خواستند تا سران فتنه را محاکمه و اعدام کنند، ایشان فرمودند ما نباید در جهت پازل دشمن حرکت کنیم، لذا آنان زمانی که دیدند نمی‌توانند مردم را از نظام جدا کنند، تحریم‌ها را اعمال کردند.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه هجمه به قوه قضائیه به معنای زیر سوال بردن آرمان‌های نظام است، ادامه داد: کسانی که این کار را انجام می‌دهند، قطعا برنامه دیگری برای فتنه انگیزی دارند. زیرا ما باید در سایه پایبندی به قانون و پذیرش به ولایت فقیه، ضمن انتقادها از این قوه حمایت نیز داشته باشیم.

برزکار اظهار کرد: یکی از آسیب‌های انتخابات ما، احساسی عمل کردن است. کارنامه روحانی برای اصلاح‌طلبان به هیچ طریقی قابل دفاع نبود و برای اینکه در انتخابات ۱۴۰۰ بتوانند موقعیت خود را حفظ کنند، به سمتی حرکت کردند که حساب خود را از دولت روحانی جدا کنند.

سند ۲۰۳۰ طرحی غربی برای نفوذ فرهنگی

وی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره سند ۲۰۳۰ گفت: سند ۲۰۳۰ مانند سند توسعه هزاره نه تنها هیچ عایدی برای کشورهای در حال توسعه ندارد بلکه سلطه کشورهای قدرتمند را افزایش می‌دهد و فرهنگ جامعه را بیش از پیش دچار تزلزل می‌کند.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: شاید امروزه آسیب‌های اجرای این سند برای ما ملموس نباشد، اما در آینده فجایع و اثرات مخرب آن در آینده نمایان می‌شود، استکبار جهانی برای اینکه بتواند بر ما تسلط پیدا کند، در لیست خود حمله نظامی را آخرین راهبرد قرار داده است اما راه‌های میانبر برای دستیابی به این سلطه نفوذ فرهنگی است.

برزکار سند توسعه پایدار یا ۲۰۳۰ را مدلی جهانی برای کشورها است که براساس این سند کشورها مجبور به تبعیت از قدرت سلطه‌گر می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در این سند قوانین برای کشورهای اجراکننده وضع کرده‌اند که مجبور به سر فرود آوردن در مقابل این قوانین هستند؛ و چنانچه این سند در کشور ما اجرایی شود این قوانین نه با فرهنگ و دین ما و نه با تمدن ما هیچ همخوانی‌ ندارد، و اگر بخواهیم از آن سر باز بزنیم دوباره دچار تحریم‌های شدید‌تری می‌شویم، و به نوعی این یک تسلط غربی است که از طریق نهادهای بین‌المللی برای کشورها در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *