تاریخ انتشار خبر : 1396/10/05 20:56| کدخبر : 10059

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی

غرور و بلاهت برخی خواص در فتنه ۸۸ علت دوری از مسیر انقلاب و افتادن در خط دشمن/بصیرت لازمه مقابله با جنگ نرم دشمن

غرور و بلاهت برخی خواص در فتنه ۸۸ علت دوری از مسیر انقلاب و افتادن در خط دشمن/بصیرت لازمه مقابله با جنگ نرم دشمن

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بازنگشتن خواص حاضر در فتنه سال ۸۸ به سمت نظام و انقلاب را وابستگی‌های حزبی دانست و گفت: برخی از ترس حذف شدن از حزب خود، تنها در خفا فتنه را محکوم کردند.


به گزارش خمین نیوز؛ به نقل از نسل فردا؛ سردار پاسدار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی، در همایش بزرگداشت ۹ دی در جمع مسئولان دانشگاهی و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با اشاره به پیروزی جبهه‌ مقاومت در سوریه و عراق گفت: پیروزی مقاومت علیه شجره خبیثه داعش، به‌مانند پیروزی ایران در جنگ تحمیلی بود.

وی افزود: در ۸ سال دفاع مقدس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با ابرقدرت‌های جهانی مبارزه کرد و توانست با  مقاومت و ایستادگی  دشمن را شکست دهد؛ در سوریه و عراق هم جبهه‌ مقاومت با دشمنی روبه‌رو بودند که از سراسر جهان نیرو داشت و به مدد الهی توانست این شجره خبیثه را بخشکاند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه واژه فتنه ۴۰ بار در آیات قرآن ذکر شده است، گفت: فتنه یکی از واژگانی است که بیش از ۴۰ بار در قرآن به آن اشاره شده و در کلام ائمه‌ معصومین نیز به‌وفور قابل مشاهده است. خداوند در قرآن فتنه را از قتل نفس منفورتر می‌داند چراکه قتل انسان موجب کشته شدن یک فرد می‌شود اما فتنه باعث از دست رفتن ایمان و سعادت حقیقی یک امت شده و ملت از راه مستقیم دور می‌سازد.

بصیرت لازمه مقابله با جنگ نرم دشمن

کریمی با اشاره به اهمیت شناخت دشمن و اقدامات استکبار گفت: برخی‌ها دشمن را ساده می‌پندارند که این بسیار خطرناک بوده و شکست در مقابل دشمن را در برای نظام به دنبال دارد.

وی با تأکید بر اینکه استکبار با جذب دانشجویان در دانشگاه‌های بین‌المللی به ظاهر به دنبال تعامل علمی است ولی در باطن به دنبال استحاله فرهنگی و تربیت جاسوس برای رسیدن به منافع خود است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی افرادی مانند صدام، قذافی، عبدالفتاح السیسی و بنی‌صدر را از جمله تربیت‌شدگان دانشگاه‌های بین‌المللی دانست و گفت: فرار مغزها نیز از مهم‌ترین خطرات احداث دانشگاه‌های بین‌المللی است.

کریمی دومین اقدام استکبار را ایجاد سازمان‌های جهانی دانست و افزود: ایجاد سازمان‌ها و شبکه‌های جهانی نظیر بانک جهانی که نبض مالی جهان را در دست دارد، سازمان ملل، شورای امنیت، سازمان حقوق بشر و دادگاه لاحه همگی تحت نظر استکبار و در جهت منافع آن‌ها ایجاد شده و فعالیت می‌کنند.

دشمن به دنبال نفوذ فرهنگی

فرمانده سپاه روح‌الله سومین اقدام استکبار را ورود به حوزه‌های فرهنگی عنوان و بیان کرد: ایجاد و تولید فکر و فرهنگ، ترویج این فرهنگ و استحاله‌ سایر فرهنگ‌ها در قالب پروژه‌های سنگین و پیچیده نظیر سینمای هالیوود، شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی، ایجاد فرقه‌های ضاله، فرهنگ مصرف‌گرایی، فرهنگ برهنگی و مسائل فرهنگی از جمله مهم‌ترین اقدامات استکبار در زمینه نفوذ فرهنگی به کشورها است.

تأسیس احزاب نباید اصل اساسی انقلاب را زیر سؤال ببرد

کریمی حزب‌های مختلف را عامل بروز انشقاق و تفرقه دانست و افزود: تشکیل احزاب فی‌نفسه مشکلی ندارد ولی منافع و اهداف انقلاب نباید فدای منافع احزاب شود، در غیراینصورت اساس و قداست انقلاب زیر سؤال می‌رود.

ترس، غرور و بلاهت برخی خواص در فتنه ۸۸ علت دوری از مسیر انقلاب و افتادن در خط دشمن

وی با اشاره به نقش رهبر معظم انقلاب و اقدامات ایشان در خنثی‌سازی فتنه ۸۸ گفت: رهبر معظم انقلاب در ۵ مرحله توانستند فتنه ۸۸ را خنثی کنند و سعی داشتند خواص حاضر در فتنه را از مهلکه‌ فتنه نجات دهند ولی ترس، غرور و بلاهت این افراد مانع شد تا به دامان انقلاب بازگردند.

کریمی دلیل بازنگشتن خواص حاضر در فتنه سال ۸۸ به سمت نظام و انقلاب را وابستگی‌های حزبی دانست و گفت: برخی از ترس حذف شدن از حزب خود، تنها در خفا فتنه را محکوم کردند.

فرمانده سپاه روح‌الله خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به برکت اقدامات امام راحل، هدایت‌های مقام معظم رهبری و خون شهدای گران‌قدر انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم، تمامی اقدامات استکبار را با شکست مواجه کرده و نگذاشته که دشمن به مطلوب خود برسد.

انتهای پیام/

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *