تاریخ انتشار خبر : 1396/10/05 23:34| کدخبر : 10062

انتقاد شدید آیت الله مکارم شیرازی از رباخواری مسلم بانک‌ها/غذای بدون شبهه پیدا نمی‌شود!

انتقاد شدید آیت الله مکارم شیرازی از رباخواری مسلم بانک‌ها/غذای بدون شبهه پیدا نمی‌شود!

حضرت ‌آیت الله مکارم با انتقاد از فرهنگ رباخواری در جامعه، گفت: رباخواری بانک مسلم است و وقتی پول حلال با این پول های ربا آمیخته می‌شود تأثیرات خود را خواهد گذاشت.

به گزارش خمین نیوز؛به نقل از خبرگزاری دانشجو؛ آیت الله مکارم شیرازی روز گذشته در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به دلایل عدم استجابت دعا، گفت: یکی از مشکلات زمان ما این است که غذای بدون شبهه هیچ کجا پیدا نمی‌شود، به علت اینکه همه پول‌ها در بانک می‌رود و رباخواری بانک هم مسلم است. پول حلال با این پول‌های ربا آمیخته و کار‌ها و برنامه‌های زندگی با این پول انجام می‌شود.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت خشکسالی در بسیاری از مناطق کشور افزود: عده‌ای از طرق مختلف به ما می‌گویند چرا برای باران، نماز بارانی خوانده نمی‌شود. من نسبت به خود عرض کنم، چون نماز باران تشریفاتی دارد که انجام آن برای اینجانب مشکل است.


این مرجع تقلید اظهار داشت: حال که نمی‌توانیم نماز باران بخوانیم باید با خلوص نیت دعا و استغفار کنیم و از جمله چیز‌هایی که از صحیفه سجادیه و روایات استفاده می‌شود تاثیر صلوات در اجابت دعا است، همچنین در روایت داریم کسی که هفت مرتبه «یا ارحم الراحمین» بگوید خداوند متعال دعایش را می‌پذیرد.


انتهای پیام/

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *