تاریخ انتشار خبر : 1395/02/09 10:37| کدخبر : 6760

سازمان میراث فرهنگی باید در زمینه توسعه گردشگری خمین حضور پر رنگ‌تری داشته باشد/شورای شهر آمادگی همکاری در این زمینه را دارد

سازمان میراث فرهنگی باید در زمینه توسعه گردشگری خمین حضور پر رنگ‌تری داشته باشد/شورای شهر آمادگی همکاری در این زمینه را دارد

رئیس شورای شهر خمین گفت: سازمان میراث فرهنگی در زمینه توسعه گردشگری شهرستان باید حضور پر رنگ‌تری داشته باشد و شهرداری و شورای شهر نیز آمدگی همکاری با این سازمان است.

 

 

علی اکبر پروانه رو رئیس شورای شهر خمین در گفتگو با خبرنگار اخبار خمین با اشاره به اقدامات این نهاد در زمینه گردشگری شهرستان خمین گفت: شهرداری و شورای شهر خمین در زمینه گردشگری در این شهرستان اقدامات خوبی انجام داده است که می‌توان به احداث پارک جنگی بوجه اشاره کرد.

 

وی اظهار کرد: این نهاد با در اختیار گرفتن کوه بوجه، این محل را به یک منطقه نمونه گردشگری تبدیل کرد که در حال حاضر متولی اصلی مناطق گردشگری سازمان میراث فرهنگی است اما با توجه به پیگیری‌های انجام شده طرح جامعه‌ای برای این منطقه طراحی و تصویب شده است و پیگیر هستیم تا شهرداری و شورای شهر به عنوان سرمایه‌گذار اصلی این پارک تفریحی، معرفی و طرح‌های مورد نظر اجرا شود.

 

پروانه‌رو به ایجاد بازارچه صنایع دستی در شهرستان اشاره کرد و افزود: بازارچه صنایع دستی مقابل بیت تاریخی امام(ره) در سال 82 افتتاح شد که مورد استقبال خوب هنرمندان در این زمینه قرار گرفت اما به دلیل عدم حمایت از سوی میراث فرهنگی طولی نکشید که این مکان جمع‌آوری شد و تنها، حدود دو سال فعال بود.

 

وی ادامه داد: در سال گذشته نیز در راستای تفاهمنامه‌ای که با سازمان میراث فرهنگی امضا شد برای احداث بازارچه صنایع دستی در سال گذشته زمینی در حاشیه پل تاریخی حاج مرتضی در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت که با توجه به دلایلی که این سازمان اعلام کرده است از جمله نبود اعتبارات کافی، هنوز در جهت احداث این بازارچه اقدامی نشده است.

 

رئیس شورای شهر خمین کف سازی بازار سرپوشیده، کمک به تسهیل تملک قلعه تاریخی سالار محتشم، کمک به احیای پل تاریخی حاج مرتضی، مرمت و بدنسازی کوچه‌های اطراف بیت تاریخی امام خمینی(ره) را از جمله اقدامات این نهاد در راستای همکاری با سازمان میراث فرهنگی و توسعه گردشگری در خمین خواند و بیان کرد: با توجه به اعتبارات کم شورای شهر، این نهاد آماده همکاری با سازمان میراث فرهنگی در زمینه توسعه گردشگری و احیای بناهای تاریخی در حد توان در این زمینه است.

 

پروانه رو با اشاره به بهره‌وری اقتصادی از راه گردشگری در شهرستان گفت: متولی اصلی در این زمینه سازمان میراث فرهنگی است که باید بیشتر از گذشته در این زمینه ورود پیدا کند و حضور پر رنگ‌تری داشته باشد و با برنامه‌ریزی، برای ایجاد زیرساخت‌ها از دستگاه‌های مربوطه استفاده کند.

 

وی با اشاره به کمبود تابلوی‌های راهنمای گردشگری در شهرستان افزود: در ورودی‌های شهر تابلوی‌های معرفی نمونه‌های گردشگری شهرستان نصب شده اما تابلوهای راهنمای گردشگری در شهر کم است که باید برطرف شود و این وظیفه شهرداری و شورای شهر است اما میراث فرهنگی نیز در این زمینه دخیل است و در حوزه مربوطه خود و معرفی این بناها باید همکاری کند.

 

انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *