تاریخ انتشار خبر : 1395/05/12 09:46| کدخبر : 7413

با شرکت استان‌های مختلف کشور

جشنواره فرهنگی هنری اقوام ایرانی در خمین برگزار می‌شود

جشنواره فرهنگی هنری اقوام ایرانی در خمین برگزار می‌شود

جشنواره فرهنگی و هنری اقوام ایرانی با به نمایش گذاشتن سوغات، صنایع دستی و سبک زندگی اقوام مختلف از استان‌های کشور در خمین برگزار می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری خمین نیوز  جشنواره فرهنگی و هنری اقوام ایرانی با به نمایش گذاشتن سوغات، صنایع دستی و سبک زندگی اقوام مختلف از استان‌های کشور در خمین برگزار می‌شود.

 

محمدجواد کریمی مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خمین در این باره گفت: در این جشنواره سوغات، آئین‌های سنتی، صنایع دستی و سبک زندگی استان‌های مختلف کشور به نمایش گذاشته می‌شود.

 

وی افزود: در حاشیه این جشنواره نمایشگاهی با 60 غرفه متشکل از صنایع دستی، عکاسی با لباس محلی، سوغات استان‌ها، ایستگاه نقاشی با موضع فرهنگ‌های مختلف استان‌ها و دیگر موضوعات مربوطه افتتاح می‌شود.

 

کریمی ادامه داد: برنامه‌های جانبی این نمایشگاه شامل موسیقی سنتی و آئینی، رقص و چوب بازی مناطق مختلف و پخت غذاهای سنتی از مراحل آماده سازی تا نحوه طبخ و مصرف، توسط استان‌های شرکت کننده در جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود.

 

کریمی برگزاری آیین گلاب گیری، بازی های بومی و محلی، تئاتر خیابانی، مسابقات نقاشی، مراسم شب کتاب و تجلیل از نویسندگان، تقدیر از بانوان موفق، نمایش صنایع دستی، غذاهای محلی را از دیگر برنامه‌های این جشنواره عنوان کرد.

 

وی تصریح کرد: ترویج سبك زندگی ایرانی - اسلامی، آشنایی با میراث ناملموس و ملموس فرهنگی، تبادل فرهنگی بین اقوام ایرانی، تقویت انسجام و افزایش نشاط اجتماعی، آشنایی با آداب و رسوم دیگر استان‌ها از اهداف برگزاری این جشنواره است.

 

کریمی خاطرنشان کرد: این جشنواره توسط بخش خصوصی با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی از سیزدهم تا بیست و دوم مردادماه سال جاری هر روز از ساعت پنج عصر تا ۱۱ شب به طور رایگان برای بازدیدکنندگان در محوطه جنب مصلی امام خمینی(ره) خمین دایر است.

 

انتهای پیام/م

 

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *