تاریخ انتشار خبر : 1395/10/12 14:30| کدخبر : 8124

ار ابتدای سال تا کنون؛

بیش از 400 گردشگر خارجی از بیت امام(ره) در خمین بازدید کرده اند

بیش از 400 گردشگر خارجی از بیت امام(ره) در خمین بازدید کرده اند

سرپرست بیت قدیمی امام خمینی(ره) در خمین گفت: از ابتدای سال تا کنون 274  هزار بازدید کننده داخلی و 403 گردشگر خارجی از زادگاه امام خمینی(ره) بازدید کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری خمین نیوز زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از آثارهای گرانبهای گردشگری و تاریخی در خمین، سالانه میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

 


حجت السلام مرودشتی سرپرست بیت قدیمی امام خمینی(ره) در گفتگو به خبرنگار خمین نیوز گفت: در سه ماه سوم سال جاری، 42 هزار بازدید کننده داخلی در غالب کاروان‌ها و اردوها و گروه های خانوادگی و 130 گردشگر خارجی از کشورهای امریکا، کانادا، چین، آلمان و دیگر کشورها از بیت و زادگاه حضرت امام در شهرستان خمین بازدید کردند.


وی افزود: برخی از این گردشگران با بازدید از این بیت قدیمی، از ساده زیستی امام(ره) تعجب می‌کردند.


مرودشتی ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون 274  هزار بازدید کننده داخلی و 403 گردشگر خارجی از زادگاه امام خمینی(ره) بازدید کردند.

 


خانه پدری امام خمینی(ره) در خمین یکی از بناهای عظیم و مثال زدنی دوره قاجاریه در بافت تاریخی خمین بشمار می رود.


بر خلاف معماری های سنتی ایران، در این عمارت چهار هسته ای هیچ کدام از حیاط ها نقش حیاط مرکزی را ندارند.


این خانه شامل تقسیمات چون جلوخان، فضای ورودی اصلی و پیش طاق، هشتی، دالان، حیاط اندرونی، حیاط بیرونی و حیاط دارای شبستان محل تولد امام خمینی (ره) و حیاط موروثی امام خمینی(ره) است.


اتاق ها و شبستان های این خانه نیز با معماری خاص خود در این عمارت بزرگ پراکنده هستند.


یکی از  بخش های مهم این خانه برج آن است، این برج در زمان حمله یاغی ها و اشرار برای دفاع از شهر استفاده می شده است، از ویژگی های بارز این برج دسترسی و دید به تمام نقاط شهر است.


بیت امام خمینی (ره) هم اکنون بعنوان مجموعه تاریخی پذیرای مسافران و گردشگران است.
 

 

 

 

 

 

 

 

 انتهای پیام/م

 

قاسمی
البته امیدواریم این آمار درست باشد هرچند که نیست،متاسفانه آنچه اعلام میشود خلاف واقعیت است ،سال گذشته به نقل از مقام رسمی شهرستان 500 هزار گردشگر از بیت امام دیدن کردند،بر مبنای تعاریف استاندارد آورده اقتصادی هر گردشگر برای جامعه هدف به ازای هر روز 180 هزار تومان است ،یعنی (500000×180000=90،000،000،000 تومان)، در عرض سه ماه 42 هزار بازدید کننده یعنی ماهی 14 هزار بازدید کننده و روزی نزدیک به 500 نفر ،این یعنی روزانه حداقل 20 گروه 20 نفره از بیت امام دیدن میکنند بدون هیچ گونه آورده اقتصادی!!!!!
یک جای کار ایراد دارد یا آمار واقعی نیست یا ما بلد نیستیم گردشگر و بازدید کننده را مدیریت کنیم.متاسفانه شهرستان خمین با وجود جاذبه های مختلف گردشگری و کارآمد هیچ گونه طرح و برنامه ایی برای حوزه گردشگری و توسعه این صنعت ندارد و همچنین متولی توسعه صنعت گردشگری نیز مشخص نیست،در حوزه گردشگری همه دست اندرکارند بدون یک گونه طرح و برنامه و نقطه مشترک و هدفی،دهیاران،شوراها،بخشداران،سازمانها ،گاها نیروهای نظامی،کانون مساجد و...و...و...
تا زمانی که طرح و برنامه وجود نداشته باشد و متولی توسعه گردشگری مشخص نباشد به هیچ نتیجه ایی نخواهیم رسید،افسوووووس!!!!!
عبدالله
با سلام
آمار کاملا نادرست است.
بیت امام با چندین نیروی غیر تخصصی که همیشه بیکار هستند اداره میشود و حیاط خلوت آقایون سیاسیون بیت امام در تهران شده است. و آیا از هزینه کرد چند میلیاردی از بودجه شهر فقیر خمین جهت ساخت مجموعه کنار بیت استفاده بهینه میشود .
فکری به حال مدیریت و برنامه های آن بکنید هرجند امیدی به آن نیست.
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *