تاریخ انتشار خبر : 1396/03/22 10:29| کدخبر : 8762

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی:

۴۴ روستای خمین تا پایان سال جاری از نعمت آب سالم برخوردار می شوند

۴۴ روستای خمین تا پایان سال جاری از نعمت آب سالم برخوردار می شوند

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: با تکمیل تصفیه خانه پروژه انتقال آب سد کوچری به شهرستان خمین، تا پایان سال جاری ۴۴ روستای این شهرستان از نعمت آب شرب سالم بهره مند می شوند.

 

به گزارش خمین نیوز عزت الله آمره ای مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: پروژه انتقال آب به خمین از سد کوچری که از سال ۹۲ آغاز شده و همچنین تصفیه خانه آن با دو مخزن آب که مجموعا پنج هزار مترمکعب گنجایش دارد، تا پایان تیرماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی افزود: در حال حاضر از سرشاخه های دز، ۱۸۲ لیتر برثانیه آب به شهرستان خمین منتقل می شود که علاوه بر مصرف شرب و خانگی، صنایع و کشاورزان منطقه نیز از این آب برخوردار شده اند و به نظر نمی رسد تا دو دهه آینده خمین با مشکل کمبود آب روبرو باشد.

 

وی بیان کرد: همچنین با بهره برداری از تصفیه خانه خمین، علاوه بر تامین آب سالم و بهداشتی برای این شهر، ۴۴ روستای این شهرستان نیز تا پایان سال از نعمت آب تصفیه شده و بهداشتی بهره مند می شوند.

 

آمره ای خاطرنشان ساخت: اعتبار صرف شده برای احداث و راه اندازی تصفیه خانه آب شهرستان خمین ۵۰۰میلیارد ریال است و در مجموع برای پروژه انتقال آب از کوچری به خمین و همچنین تصفیه خانه آب، ۸۰۰میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی با اشاره به وضعیت بارندگی های سال زراعی جاری در استان اضافه کرد: امسال خوشبختانه به دلیل میزان بارندگی مطلوب، حجم آب سد الغدیر شهرستان ساوه به بالاترین میزان خود در هفت سال گذشته رسید و همچنین سد کمال صالح شازند سرریز شد.

 

وی با بیان اینکه دقت در مصرف، صرفه جویی و یافتن راه های جلوگیری از هدر رفتن آب برای پیشگیری از ایجاد بحران اهمیت بسیاری دارد، تصریح کرد: این صرفه جویی در تمام بخش ها باید صورت پذیرد و کم یا زیاد مصرف کردن مطرح نیست، بلکه بهینه مصرف کردن مهم است، چراکه منابع آبی محدود هستند و در صورت کاهش بارش با مشکلات متعددی در این حوزه مواجه می شویم.

منبع: مهر

انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *