رئیس جهاد کشاورزی خمین

پیش بینی تولید 34 هزار تن گندم در سال جاری/پرداخت دو میلیارد و 267 میلیون تومان تسهیلات آبیاری تحت فشار

تاریخ انتشار خبر : 1396/03/27 13:56| کدخبر : 8795

 

احمدرضا جعفری رئیس جهاد کشاورزی خمین در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز با اشاره به نزدیک شدن به فصل برداشت جو و گندم در خمین گفت: برداشت جو در برخی ار مناطق خمین آغاز شده است و برداشت گندم نیز از اوایل تیرماه آغاز خواهد شد.


وی افزود: سطح زیر کشت جو در سال جاری 4250 هکتار، گندم آبی 6200 هکتار و همچنین گندم دیم 9250 هکتار است که به دلیل محدودیت‌های آبی در شهرستان سطح زیر کشت گندم و جو تغییری نکرده است.


جعفری ادامه داد: پیش بینی تولید گندم امسال 34 هزار تن و جو نیز 14 هزار تن است که نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است.


وی گفت: قیمت تضمینی خرید گندم در سال جاری 1300 تومان است که دو مرکز خرید در چهارچشمه و میبران  مسئول جمع‌آوری گندم و قیمت تضمینی خرید جو نیز 1030 تومان است که دو مرکز در روستاهای میشیجان و خشتیجان مسئول خرید جو هستند.


رئیس جهاد کشاورزی خمین افزود: قرار است که برای خرید گندم از یک مرکز بخش خصوصی نیز استفاده کرد و همچنین برای استفاده از انبارهای تعاونی روستایی با شرکت غله مذاکره شود چرا که دو مرکز برای خرید این محصول کافی نیست و بیشتر از سال گذشته به مشکل برخواهیم خورد.


جعفری همچنین به آبیاری‌های مکانیزه در خمین اشاره و بیان کرد: در سال گذشته 8 طرح آبیاری تحت فشار به مساحت 138 هکتار انجام شد.


وی افزود: سال گذشته دو میلیارد و 267 میلیون تومان برای آبیاری تحت فشار به متقاضیان پرداخت که 947 میلیون تومان آن به صورت بلاعوض است.


جعفری ادامه داد: مشکل اصلی بر سر راه کشاورزان برای آبیاری تحت فشار اراضی کشاورزی، نواقصی است که در اسناد زمین‌ها و چاه‌های آب وجود دارد که اگر این نواقص برطرف شود بعد از تکمیل پرونده حداکثر تا یک ماه تسهیلات مورد نیاز به متقاضیان پرداخت می‌شود.


انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *