تاریخ انتشار خبر : 1396/03/27 13:56| کدخبر : 8795

رئیس جهاد کشاورزی خمین

پیش بینی تولید 34 هزار تن گندم در سال جاری/پرداخت دو میلیارد و 267 میلیون تومان تسهیلات آبیاری تحت فشار

پیش بینی تولید 34 هزار تن گندم در سال جاری/پرداخت دو میلیارد و 267 میلیون تومان تسهیلات آبیاری تحت فشار

رئیس جهاد کشاورزی خمین گفت: پیش بینی تولید گندم در سال جاری 34 هزار تن و جو نیز 14 هزار تن است که نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است.

 

احمدرضا جعفری رئیس جهاد کشاورزی خمین در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز با اشاره به نزدیک شدن به فصل برداشت جو و گندم در خمین گفت: برداشت جو در برخی ار مناطق خمین آغاز شده است و برداشت گندم نیز از اوایل تیرماه آغاز خواهد شد.


وی افزود: سطح زیر کشت جو در سال جاری 4250 هکتار، گندم آبی 6200 هکتار و همچنین گندم دیم 9250 هکتار است که به دلیل محدودیت‌های آبی در شهرستان سطح زیر کشت گندم و جو تغییری نکرده است.


جعفری ادامه داد: پیش بینی تولید گندم امسال 34 هزار تن و جو نیز 14 هزار تن است که نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است.


وی گفت: قیمت تضمینی خرید گندم در سال جاری 1300 تومان است که دو مرکز خرید در چهارچشمه و میبران  مسئول جمع‌آوری گندم و قیمت تضمینی خرید جو نیز 1030 تومان است که دو مرکز در روستاهای میشیجان و خشتیجان مسئول خرید جو هستند.


رئیس جهاد کشاورزی خمین افزود: قرار است که برای خرید گندم از یک مرکز بخش خصوصی نیز استفاده کرد و همچنین برای استفاده از انبارهای تعاونی روستایی با شرکت غله مذاکره شود چرا که دو مرکز برای خرید این محصول کافی نیست و بیشتر از سال گذشته به مشکل برخواهیم خورد.


جعفری همچنین به آبیاری‌های مکانیزه در خمین اشاره و بیان کرد: در سال گذشته 8 طرح آبیاری تحت فشار به مساحت 138 هکتار انجام شد.


وی افزود: سال گذشته دو میلیارد و 267 میلیون تومان برای آبیاری تحت فشار به متقاضیان پرداخت که 947 میلیون تومان آن به صورت بلاعوض است.


جعفری ادامه داد: مشکل اصلی بر سر راه کشاورزان برای آبیاری تحت فشار اراضی کشاورزی، نواقصی است که در اسناد زمین‌ها و چاه‌های آب وجود دارد که اگر این نواقص برطرف شود بعد از تکمیل پرونده حداکثر تا یک ماه تسهیلات مورد نیاز به متقاضیان پرداخت می‌شود.


انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *