تاریخ انتشار خبر : 1396/03/28 01:01| کدخبر : 8798

برگزاری محفل انس با قرآن کریم در خمن؛

حضور کودکان در محافل قرآنی، آنها را در برابر هجمه‌های دشمنان حفظ می‌کند

حضور کودکان در محافل قرآنی، آنها را در برابر هجمه‌های دشمنان حفظ می‌کند

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه خمين گفت: حضور کودکان در سنين پايين در محافل قراني باعث مي شود که در آينده بيشتر با قرآن آشنا شوند و فطرت پاک کودکان را در مقابل هجمه هاي دشمنان آماده می کند.

 


به گزارش پايگاه خبري خمين نيوز محفل انس با قرآن شامگاه شنبه مصادف با شب بيست و سوم ماه مبارک رمضان در جوار آستان مقدس امامزاده ابوطالب(ع) خمين برگزارشد.


حجت الاسلام سيد مهدي حسيني رئيس اداره اوقاف و امور خيريه خمين با اشاره به اهداف برگزاري محافل قرآني گفت: هدف از برگزاري محافل قرآني گسترش و ترويج فرهنگ قرآني در راستاي اشاعه سبک زندگي اسلامي و انس بيشتر با قرآن است.


وي بيان کرد: براي موفقيت در مراحل مختلف زندگي بايد قرآن را در متن زندگي بیاوریم و از آن در تمام لحظه ها بهره برد که فراگيري اين کتاب آسماني از اولويت هاي خانواده ها باشد زيرا قرآن براي هر کاري برنامه‌اي دارد که انسان را به سوي سعادت و تکامل هدايت مي کند.


وي افزود: جاذبه قرآن به قدري است که تلاوت مقداري از آن زمينه انس با بقيه آن را فراهم مي کند و حتي اگر کسي معناي آن را هم نداند و فقط از خواندن آن بهره مند باشد به همين مقدار از فيض خدا بهره مي برد.


حسيني ادامه داد: از فرصت هاي طلايي در طول سال براي مرتبط ساختن کودکان با قرآن، ماه مبارک رمضان است و در اين ماه حضور تجلي قرآن در تمام عرصه هاي زندگي محسوس تر است که بايد از اين فرصت استفاده لازم را برد و شروع مناسبي براي وارد کردن کودکان در محافل قراني جهت آشنايي بيشتر و بهره بردن از اين کتاب گرانبها و ارزشمند است.


وي با تاکيد بر حضور کودکان در محافل قرآنی گفت: حضور کودکان در سنين پايين در محافل قراني باعث مي شود که در آينده بيشتر با قرآن آشنا شوند و خانواده ها بايد توجه کافي براي حضور کودکان در مراسم معنوي مانند احياي ليالي قدر داشته باشند که اين شب ها فرصتي است تا فطرت پاک کودکان را در مقابل هجمه هاي دشمنان آماده کنيم.

 

اين محفل نوراني با حضور قاريان، حافظان ،فعالان جامعه قرآني و اقشار مردمي برگزار شد و حاضران در محفل از تلاوت گرم و دلنشين  امين عبدي، استاد و قاري ممتاز کشوري بهره مند شدند.

 

انتهای پیام/م
 

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *