تاریخ انتشار خبر : 1396/03/29 12:45| کدخبر : 8807

رئیس کل دادگستری استان مرکزی خبر داد:

تشکیل ۵۲ فقره پرونده تخلفات انتخاباتی در استان مرکزی/مشکلات اقتصادی؛معلول بسیاری از جرایم زنان آسیب دیده

تشکیل ۵۲ فقره پرونده تخلفات انتخاباتی در استان مرکزی/مشکلات اقتصادی؛معلول بسیاری از جرایم زنان آسیب دیده
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت:پرونده هایی که برای تخلفات انتخاباتی در استان تشکیل شده است مربوط به همه اقشار و صنوف، از مسئولین استانی گرفته تا مسئولین نظارتی است.

 

به گزارش خمین نیوز به نقل از اراک امروز؛حجت‌الاسلام قاسم عبداللهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی به مناسبت هفته قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در اراک با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا گفت: از اول انقلاب تا کنون جمهوری اسلامی ایران بیشترین قربانی را در بحث ترور داشته است.

عبدالهی به حادثه اخیر ترور در تهران اشاره کرد و افزود: دشمنان با هدف نا امن کردن ایران این اقدام را انجام دادند که با قدرت و همکاری تمامی نیروهای نظامی و قضایی در کوتاه ترین زمان برخورد لازم را با عاملان این حوادث انجام دادند.

 

وی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه بیان کرد: در هفته قوه قضاییه علاوه بر ارائه آمار مربوط به مسائل قضایی باید آمار ارائه شده مورد نقد بررسی قرار گیرد.

 

رئیس کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: در استان مرکزی ۲۱۲ شعبه دادسر، دادگاه و دادگاه تجدید نظر، ۱۳۷ شورای حل اختلاف و ۱۷۰ موسسه داوری وجود دارد.

 

تشکیل ۵۲ فقره پرونده تخلفات انتخاباتی در استان مرکزی

 

رئیس کل دادگستری استان مرکزی به جرایم انتخاباتی در استان مرکزی اشاره کرد و گفت: جرایمی که در استان مرکزی در زمان انتخابات رخ داد منجر به ایجاد ۵۲ فقره پرونده شد.

 

وی ادامه داد: علت اختلاف آماری در تعداد پرونده های تخلفات انتخاباتی به دلیل عدم تشکیل پرونده برای برخی از تخلفات بوده که تنها به صورت گزارش به تهران ارسال شده است.

 

عبدالهی اضافه کرد:پرونده هایی که برای تخلفات انتخاباتی در استان تشکیل شده است مربوط به همه اقشار و صنوف، از مسئولین استانی گرفته تا مسئولین نظارتی است.

 

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: از مجموع پرونده های تشکیل شده، ۵ فقره پرونده منجر به صدور کیفر خواست شده و مابقی در حال رسیدگی هستند.

 

افزایش ۱۰ درصدی ورود پرونده ها به شورای حل اختلاف

 

عبدالهی به پرونده های تشکیل شده در دادگستری استان در سال ۹۵ اشاره کرد و ادامه داد: سال گذشته ۲۳۱ هزار و ۹۶۰ پرونده وارد دادگستری استان شده است که از این تعداد ۲۲۷ هزار و ۹۶ پرونده مختومه شده است.

 

وی با اشاره به اینکه ۵۳ هزار و ۱۴۷ پرونده از سال ۹۴ در دادگستری استان موجود بوده است بیان کرد: این میزان پرونده مانده در سال ۹۴ خوب نیست و باید تلاش کرد تا پرونده ها در همان سال مختومه شوند.

 

رئیس کل دادگستری استان مرکزی به افزایش ورود پرونده ها در سال ۹۵ به دادگستری استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته پنج هزار و ۹۹۵ پرونده نسبت به سال ۹۴بیشتر تشکیل شده بود و همچنین ۱۱ هزار و ۵۴۲ پرونده هم بیشتر مختومه شده بود.

 

عبدالهی اظهار کرد: همچنین سال گذشته ۶۳ هزار و ۳۳۶ پرونده به شوراهای حل اختلاف استان وارد شده است و از این تعداد ۶۲ هزار ۱۸۳ پرونده مختومه شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه ورود پرونده ها به شورای حل اختلاف ۱۰ درصد افزایش داشته است بیان کرد: ۲۷ درصد پرونده ها در شورای حل اختلاف منجر به سازش شده است.

 

رئیس کل دادگستری استان مرکزی از کاهش ۲.۱۶ درصدی دادخواست طلاق در سال گذشته در استان خبر داد و گفت: این کاهش دادخواست به دلیل فعالیت پنج شعبه سازش و سه مرکز مشاوره در استان بوده است.

 

عبدالهی با تاکید بر اینکه آمار طلاق در استان مرکزی کاهش نداشته است بیان کرد: در سال ۹۰ به ازای هر شش ازداوج یک مورد طلاق ثبت شده است ولی این میزان در سال های بعد افزایش داشته است.

 

نگرانی از افزایش کشفیات مواد مخدر و مشروبات الکلی

 

وی افزایش ۴۷ درصدی کشفیات مواد مخدر و مشروبات الکلی را از موارد نگران کننده در استان عنوان کرد و افزود: هر چند موضوع کشف مواد خوب است ولی این میزان کشفیات بیانگر وجود این مواد در بازار است و این جای نگرانی دارد.

 

زنگ خطر جرایم مربوط به زنان آسیب دیده

 

رئیس کل دادگستری استان مرکزی به موضوع زنان آسیب دیده در استان اشاره کرد و گفت: اینگونه جرایم از مواردی است که حتی یک مورد آن هم در جامعه اسلامی زیبنده نیست.

 

وی با اشاره به اینکه در استان مرکزی شاهد بعضی جرایم زنان آسیب دیده هستیم افزود: رسانه ها با فرهنگ سازی مسئولین مربوط را نسبت به این جرایم حساس کنند.

 

عبدالهی بیان کرد:مشکلات اقتصادی و ندانم کاری های مسئولین استانی، معلول بسیاری از جرایم مربوط به زنان آسیب دیده در استان مرکزی است.

 

تشکیل ۵۲ فقره پرونده تخلفات انتخاباتی در استان مرکزی

 

رئیس کل دادگستری استان مرکزی به جرایم انتخاباتی در استان مرکزی اشاره کرد و گفت: جرایمی که در استان مرکزی در زمان انتخابات رخ داد منجر به ایجاد ۵۲ فقره پرونده شد.

 

وی ادامه داد: علت اختلاف آماری که در پرونده های تخلفات انتخاباتی است به این خاطر است که برخی از تخلفات پرونده تشکیل نشده و به صورت گزارش به تهران ارسال شد.

 

عبدالهی اضافه کرد: در پرونده های که برای تخلفات انتخاباتی در استان تشکیل شده است مربوط به همه اقشار و صنوف از مسئولین استانی گرفته تا مسئولین نظارتی است.

 

رئیس کل دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد: از مجموعه پرونده های تشکیل شده است ۵ فقره پرونده منجر به کیفر خواست شده است و مابقی در حال رسیدگی است.

انتهای پیام/

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *