تاریخ انتشار خبر : 1396/06/04 11:12| کدخبر : 9297

مديرکميته امداد امام(ره) خمين

تخصیص 52 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد در سال جاری/ اشتغالزایی 101 مددجو از ابتدای سال تا کنون

تخصیص 52 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد در سال جاری/ اشتغالزایی 101 مددجو از ابتدای سال تا کنون

مدير کميته امداد امام خميني(ره) خمين گفت: امسال 52ميليارد ريال اعتبار بانکي به منظور اشتغال مددجويان و توانمندي اقتصادي خانوارهاي تحت حمايت تخصيص داده شده است.

 


جواد داودي مدير کميته امداد امام خميني(ره) خمين در گفتگو با خبرنگار خمين نيوز با اشاره به اهداف پرداخت تسهيلات به مددجويان گفت: ايجاد شغل و توانمندي اقتصادي خانواده‌ها از اهداف پرداخت تسهيلات این نهاد است.


وي بيان کرد: در سال‌های گذشته ميزان تسهيلات، بستگي به طرح توجيهي ايجاد شغل از مبلغ پنج تا پانزده ميليون تومان بود که در سال جاري به 20 ميليون تومان از محل تسهيلات بانکي با سود 4 درصد افزايش يافته است.


داودي ادامه داد: علاوه بر اين، تا مبلغ 30 ميليون تومان نيز از صندوق اشتغال ولايت امداد که از منابع داخلي کميته امداد است، به منظور اشتغال مددجويان پرداخت مي‌شود و به غير از مددجويان، افراد بيکار و جوياي کار با اولويت روستاها و در شهرها با معرفي از سوي ارگان‌ها و نهادها نيز مي توانند از تسهيلات کميته امداد بهره‌مند شوند که اين امر شامل 30 درصد سهميه اشتغال مي‌شود.


وي افزود: اعطاي تسهيلات درقالب تمام مشاغل که در روستاها بيشتر در زمينه‌هاي دامپروري، کشارزي، باغداري، پرورش بوقلمون و زنبورداري و در شهرها شامل پوشاک، خوار و بارفروشي، خياطي، فرشبافي، صنايع دستي و ... است.


مديرکميته امداد امام (ره) اظهارکرد: در زمينه اشتغال، مددجويان بعد از گذراندن آموزش‌هاي فني و حرفه اي و مهارتي، در راستاي آموزش براي آنان شغل ايجاد مي‌شود و بعد از ايجاد شغل، در دوره آموزش هاي پايدارسازي و توسعه، شرکت مي‌کنند که اين امر پايداري و ابقاي طرح ها و شغلهاي ايجاد شده را به همراه دارد.


داودي افزود: از سال 90 تاکنون براي يک‌هزار و 870 خانوار شغل ايجاد شده است و در طي پنج سال گذشته 650 خانوار به خودکفايي رسيدند و از چرخه سيستم حمايتي اين نهاد خارج شدند.


وي تصريح کرد: اعتبار تخصيصي تسهيلاتي سال گذشته کميته امداد خمين  60ميليارد ريال بود که 545 پرونده با تقاضاي 75ميليارد ريال به بانک ها معرفي شدند که از اين تعداد 248 نفر موفق به دريافت تسهيلات به مبلغ 34 ميليارد و 500 ميليون ريال شدند و مابقي اعتبارات به دليل مشکل تامين ضمانت بانکي جذب نشد.


داودي گفت: امسال میزان اعتبارات تسهيلات تخصيصي بانک ها  52 ميليارد ريال است که پيش بيني مي‌شود 300 فرصت شغلي ايجاد شود که از ابتداي سال جاري تاکنون 180 نفر معرفي شدند و براي 101 نفر شغل ايجاد شده است.


وي به رويکرد جديد کميته امداد در زمينه اشتغال اشاره کرد و افزود: رويکرد کميته امداد در زمينه اشتغال به سمت و سوي کارگاه‌هاي توليدي گروهي است چرا که موفقيت در کارهاي گروهي بيشتر و عملکرد بهتری دارد که در سطح شهرستان خمين 13 واحد کارگاهي در زمينه خياطي و فرشبافي فعاليت دارند که کارگاه‌هاي خياطي زمينه اشتغال 150 نفر و فرشبافي اشتغال 20 نفر را فراهم کرده‌اند.


انتهای پیام/م
  

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *