تاریخ انتشار خبر : 1396/06/05 08:29| کدخبر : 9318

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي خمين

امسال 900 نفر در کلاس‌های مهارت‌آموزی فنی و حرفه‌ای خمین شرکت کرده‌اند

امسال 900 نفر در کلاس‌های مهارت‌آموزی فنی و حرفه‌ای خمین شرکت کرده‌اند

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي خمين گفت: از ابتداي سال جاري تاکنون 900 نفر از برادران و خواهران به منظور حرفه آموزي و کسب مهارت در رشته‌هاي مورد نظر خود در کارگاه هاي آموزشي اين مرکز شرکت کردند.

 


مهدي لعل بار رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي خمين در گفتگو با خبرنگار خمين نيوز با اشاره به اهداف و ماموريت‌هاي سازمان فني و حرفه‌اي که آموزش متناسب با نياز بازار کار و افزايش توانايي متقاضيان و حتي شاغلين است گفت: هدف سازمان آموزش فني و حرفه‌اي گسترش توانايي‌ها و دانش افراد جوياي کار و حتي شاغلين است و ماموريت اصلي اين سازمان، آموزش و پژوهش، توليد استانداردهاي آموزشي و ارزشيابي مهارت نيروي کار است.


وي بيان کرد: اين فرايند از طريق آموزش در مراکز ثابت بخش دولتي، تيم‌هاي سيار شهري و روستايي، صنايع و صنوف، دانشگاه، زندان و پادگان‌ها و همچنين آموزش در بخش غيردولتي توسط آموزشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي آزاد انجام مي‌شود.


لعل بار افزود: مرکزآموزش فني و حرفه‌اي از راه آموزش نسبت به تامين و تربيت نيروي کار ماهر و نيمه ماهر مورد نياز بخش‌هاي مختلف صنعت، کشاورزي، خدمات و ارتقاي فرهنگ مهارت‌هاي فني جامعه اقدام مي‌کند و همچنين در کنار فعاليت آموزشي، تعيين صلاحيت حرفه‌اي افراد متقاضي نيز توسط اين سازمان انجام مي‌شود.


وي گفت: متقاضيان اخذ مجوز فعاليت‌هاي صنفي، طرح مشاغل خانگي، پروانه مهارت کارگر ساختماني، دريافت تاييديه قاليبافي و همچنين کارآفريناني که قصد اخذ وام جهت راه اندازي کسب و کار را دارند در آزمون‌هاي اين مراکز آموزشي شرکت کرده و در صورت موفقيت، تاييديه و گواهينامه‌هاي لازم به آنان ارائه مي‌شود.


رئيس مرکز آموزش فني و حرفه‌اي خمين در ادامه اظهارکرد: مراکز آموزش فني و حرفه‌اي بر اساس رسالت کاري، نسبت به امور فرهنگي نيز غافل نبوده و با مخاطبين خود که از اقشار جوان و مستعد جامعه هستند برنامه‌هاي فرهنگي متناسب نيز برنامه ريزي و اجرا مي‌کند.


وي در ادامه به فعاليت‌هاي مرکز آموزش فني و حرفه‌اي خمين اشاره کرد و افزود: مرکز آموزش فني و حرفه‌اي خمين از سال 1379 تاکنون در دو مرکز جداگانه خواهران و برادران به متقاضيان آموزش‌هاي مهارتي؛ خدمات ارائه مي دهد.


لعل بار تصريح کرد: در مرکز برادران کارگاه هاي آموزشي مانند جوشکاري، عمران، برق، مکانيک و برق خودرو، نقشه کشي ساختمان، تراشکاري، کشاورزي و در مرکز خواهران، حسابداري، رايانه، صنايع دستي و هنري، عمران و آشبزي آموزش ارائه مي‌دهند.


وي افزود: از ابتداي سال جاري تا کنون  900 نفر از برادران و خواهران در قالب 150 هزار نفر ساعت در دوره‌هاي آموزشي فني و حرفه‌اي حضور پيدا کردند که از اين تعداد 612 نفر برادر و 288 نفر خواهر بودند و 60 درصد موفق به کسب تمره قبولي آزمون شدند که گواهینامه مهارتی دریافت می‌کنند.

 


وي بيان کرد: دارندگان گواهينامه مهارتي مي‌توانند براي ايجاد کسب و کار، با توجه به طرح تسهيلات بانکي از مبلغ پنج تا 15 ميليون تومان وام به منظور اشتغال انفرادي و تا يکصد ميليون تومان تسهيلات براي مشاغل کارگاهي دريافت کنند.


لعل بار گفت: سال گذشته 35 نفر از مهارت آموزان مرکز آموزش فني و حرفه اي خمين جهت دريافت تسهيلات معرفي شدند و در سال جاري بر اساس سياست‌هاي دولت، ايجاد اشتغال و رونق کار به سمت و سوي بنگاه هاي متوسط و بزرگ است که اخذ تسهيلات، شرايط سخت تري دارد. 

 

انتهای پیام/م    
 
 

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *