تاریخ انتشار خبر : 1396/06/08 08:26| کدخبر : 9378

با رقابت 150 نفر از شطرنج بازان داخلي و خارجي

آغاز به کار مسابقات شطرنج بین‌المللی جام آفتاب در خمین

آغاز به کار مسابقات شطرنج بین‌المللی جام آفتاب در خمین

اولين دوره مسابقات بين المللي شطرنج با رقابت 150 نفر از شطرنج بازان داخلي و خارجي به ميزباني بيت تاريخي امام(ره) در خمين آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری خمین نیوز اولين دوره مسابقات بين المللي شطرنج با رقابت 150 نفر از شطرنج بازان داخلي و خارجي به ميزباني بيت تاريخي امام(ره) در خمين عصر دیروز، آغاز شد.

 

مسعود ابراهيمي دبير کميته برگزاري مسابقات بين المللي شطرنج در گفتگو با خبرنگار خمين نيوز با اشاره به این مسابقات گفت: این دوره از مسابقات، اولین دوره مسابقات بين المللي شطرنج، جام آفتاب است که در بيت تاريخي امام(ره) در شهرستان خمین با رقابت 150 نفر از شطرنج بازان داخلي و کشورهاي خارجي آغاز شده است.

 


وي بيان کرد: شرکت کنندگان داخلي از استان‌هاي مختلف و همچنین از کشورهاي، اسپانيا، کرواسي، ارمنستان، گرجستان، روسيه، آذربايجان، افغانستان، دانمارک، عراق هستند.


ابراهيمي افزود: رده سني شرکت کنندگان مختلف و آزاد است و  هر دو جنس زن و مرد شرکت دارند.


دبير کميته برگزاري مسابقات بين المللي در ادامه گفت: داوري اين دوره به عهده داوران داخلي و يک داور نيز از کشور عراق به همراه رئيس فدراسيون شطرنج اين کشور حضور دارد که ايران به عنوان سرداور در اين مسابقات است.


وي اظهارکرد: در اين دوره از مسابقات تعدادي از اساتيد بزرگ شطرنج کشور از جمله احسان قائم مقامي، پوريا دريني، پرهام مقصودلو و دیگر شطرنج‌بازان حضور و مشارکت دارند که از لحاظ کيفي سطح مسابقات را افزايش داده است.


ابراهيمي افزود: اين مسابقات به مدت پنج روز که در هر روز دو دوره انجام می‌شود که کل مسابقه در 9 دوره به روش سوئيسي و انفرادي برگزار مي‌شود.


وي گفت: جايزه در نظر گرفته شده براي نفر اول يکصد ميليون ريال است و 10 هزار دلار براي بيست نفر در نظر گرفته شده است.


دبيرکميته برگزاري مسابقات شطرنج به اهداف و آثار برگزاري اين مسابقات در شهرستان خمين اشاره و اضافه کرد: اين مسابقات با هدف گراميداشت فتواي تاريخي امام(ره) در نوزدهم شهريور سال 1367 مبني بر آزاد شدن بازي شطرنج برگزار مي‌شود و همچنين در راستاي رشد و ارتقاي ورزش شطرنج و کمک به جذب توريسم و گردشگر و معرفي شهرستان به عنوان زادگاه امام (ره) تاثيرگزار است.


وي افزود: شهرستان خمين بعد از اراک بيشترين شطرنج باز را دارد و از نظر جايگاه در حال حاضر رتبه برتر در سطح استاني را کسب کرده است.
 

 

 

 

 

 


انتهای پیام/م

 

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *