تاریخ انتشار خبر : 1396/06/16 14:35| کدخبر : 9498

تحمل سختی‌ها به عشق خدمت آسان می‌شود؛

هجرتی برای محرومیت‌زدایی

هجرتی برای محرومیت‌زدایی
حرکت گروه‌های جهادی به توصیه مقام معظم رهبری نیز ادامه راه اقدامات بسیج سازندگی شد تا در عرصه‌های مختلف از جمله فرهنگی، آموزشی، عمرانی و دیگر عرصه‌ها اقدامات و فعالیت‌های گسترده‌ای را برای کمک به محرومان انجام دهد.

به گزارش پایگاه خبری خمین نیوز حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی در طول دوران انقلاب اسلامی کار جدیدی نیست و از همان اوایل انقلاب به دستور حضرت امام خمینی(ره) بسیج سازندگی برای کمک‌رسانی به محرومان و آبادانی کشور شکل گرفت.

 

حرکت گ

 

روه‌های جهادی به توصیه مقام معظم رهبری نیز ادامه راه اقدامات بسیج سازندگی شد تا در عرصه‌های مختلف از جمله فرهنگی، آموزشی، عمرانی و دیگر عرصه‌ها اقدامات و فعالیت‌های گسترده‌ای را برای کمک به محرومان انجام دهد.

  

شهرستان خمین نیز به مانند بسیاری از دیگر مناطق کشور هر ساله میزبان گروه‌های جهادی دانشجویی، دانش‌آموزی و دیگر اقشار است.

 

مسئولان مشکلات مناطق محروم را نادیده گرفته‌اند

 

احمد نقی‌زاده یکی از دانشجویان دانشگاه محلات، که برای اولین بار در اردوهای جهادی حضور پیدا کرده است، گفت: حس خوبی دارم و احساس رضایت می کنم که می توانم ببه مردم مناطق محروم کمک کنم. توصیه هم می‌کنم که کسانی که تاکنون تجربه نکرده‌اند، حتما در این اردوها شرکت کنند.

 

نقی زاده بیان کرد: کاری که برای خدا باشد سختی ندارد فقط از مسئولین گله دارم که چرا بعد از گذشت چند سال هنوز از محرومان حالی نمی پرسند و مشکل آنها را برطرف نمی کنند، مدتی که ما اینجا هستیم هیچکدام از مسئولین دولتی را ندیده‌ایم حتی دهیار روستا را.

  

تحمل سختی‌ها به عشق خدمت آسان می‌شود 

 

حسین براتی‌زاده جهادگر محلاتی گفت: تاکنون از نزدیک، وضعیت زندگی محرومان را ندیده بودم و تنها از طریق رسانه‌ها وضعیت آنها را می‌دیدم. برای اولین بار است که در این اردوها شرکت می‌کنم، با توجه به سختی کار و شرایط متفاوت، اما با تمام توان کار می‌کنند تا بتوانند خدمتی کرده باشند.

 

براتی زاده ادامه داد: امیدوارم کاری که می‌کنم برای مردم محروم رضایت بخش باشد، چراکه اگر آنها راضی باشند خدا نیز از ما راضی خواهد بود.

 

حمیدرضا راستگو یکی دیگر از جهادگران اهل قم است که در دانشگاه محلات در رشته مهندسی مکانیک مشغول تحصیل است و برای اولین بار است که برای خدمت به محرومان در این اردوها حضور پیدا کرده است.

 

وی به خبرنگار ما گفت: تاکنون حتی در خانه هم کار نکرده‌ام. از طریق رسانه‌ها وضعیت محرومان را دیده‌ بودم و فکر نمی‌کردم کسانی باشند که در این شرایط، در یک اتاق با شرایط نامناسب و حتی بدون داشتن امکانات اولیه، زندگی کنند.

 

راستگو ادامه داد: یکی از دوستانم با نشان دادن تصاویری از وضعیت زندگی محرومان، پیشنهاد داد تا در این اردوها شرکت کنم، با وجود اینکه در روزهای اول برایم سخت بود، ولی دوست دارم در دوره‌های بعدی نیز شرکت کنم چراکه محرومان چشم امیدشان به ما است و آمده‌ایم به آنها بگوییم که تنها نیستند.

 

وی نیز از مسئولین گله کرد و گفت: به غیر از مسئولین سپاه، کسی از این اردوهای جهادی حمیات نکرده است و با کمترین امکانات کار را داریم پیش می بریم.

  

انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *