مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی:

جذب ۳۰۰ نفر نیروی جدید توسط آموزش و پرورش استان مرکزی/۲۴۰ هزار دانش‌آموز این استان در سال تحصیلی جدید به کلاس‌های درس می‌روند

تاریخ انتشار خبر : 1396/06/20 12:31| کدخبر : 9532

 

به گزارش خمین نیوز شهریار فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در گفتگو با ندای تفرش، با اشاره به فصل بازگشایی مدارس گفت: امسال بیش از ۲ هزار واحد آموزشی در سطح ۱۹ منطقه و شهرستان استان مرکزی پذیرای ۲۴۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع تحصیلی است.

فولادوند اظهار کرد: فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها برای تدارک سال تحصیلی جدید در مدارس پس از پایان سال تحصیلی گذشته آغاز شده و در کمیته «پروژه مهر» اقدامات لازم در حوزه آماده‌سازی فضا، تعمیر و تجهیز، ارائه آموزش به نیروها، هماهنگی نیروهای انسانی، منابع مالی و... را برنامه‌ریزی و اجرایی کرده‌اند تا مهر امسال با بهترین شرایط و حداقل مشکلات آغاز شود.

 

وی افزود: در سال‌های گذشته برای رفع کمبود نیروهای آموزشی در مدارس، بیش از ۶۰ هزار ساعت نیروی حق التدریسی در هفته بکارگیری می‌شد که این عدد با بازنشستگی معلمان و عدم همخوانی ردیف‌های استخدامی با تعداد معلمان بازنشسته، برای سال تحصیلی جدید افزایش می‌یابد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی تاکید کرد: در هیچ شهرستانی اجازه نداده ایم که کلاسها در آغاز مهر ماه، خالی از معلم باشند و از راهکارها و تدابیر جانبی و ثانویه از جمله بکارگیری معلمان حق التدریس، شاغلین در نوبت دوم، بهره‌گیری از ظرفیت بازنشستگان در حدود قانونی و همچنین جذب تعدادی حق‌التدریس آزاد براساس مصوبه مجلس، اندیشیده شده است.

 

فولادوند ادامه داد: در سال گذشته بیش از ۶۰۰ نیروی حق‌التدریس جذب آموزش و پرورش شدند که در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ مجدد بکارگیری می‌شوند.

 

وی درخصوص تعداد جذب شدگان در سطح استان مرکزی در آزمون استخدامی پاییز ۹۵، خاطرنشان کرد: در آزمون استخدامی، مجوز جذب بیش از ۳۰۰ نفر برای استان مرکزی صادر شده است که این تعداد از بین داوطلبان شرکت کننده در آزمون جذب شدند.

 

انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *