تاریخ انتشار خبر : 1396/06/26 09:52| کدخبر : 9585

رئيس آموزش و پرورش شهرستان خمين:

بیش از هفده هزار دانش‌آموز در خمین سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند/کمبود فضای آموزشی در شهرک‌های تازه تأسیس

بیش از هفده هزار دانش‌آموز در خمین سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند/کمبود فضای آموزشی در شهرک‌های تازه تأسیس

رئيس آموزش و پرورش شهرستان خمين گفت: بيش از هفده هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصيلي در 250 مدرسه شهري و روستايي شهرستان خمين سال تحصيلي جديد را شروع مي‌کنند.

 


مهدي محمدي رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان خمين در گفتگو با خبرنگار خمين نيوز با اشاره به آغاز سال تحصيلي جدید گفت: بيش از هفده هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصيلي در 250 مدرسه شهري و روستايي شهرستان خمين سال تحصيلي جديد را شروع مي‌کنند و بيش از يک هزار و 500 معلم  در اداره آموزش و پرورش خمين مشغول تدريس هستند.


وی اظهار کرد: کمبود فضاي آموزشي در سطح شهر و شهرک‌هاي تازه تاسيس، باعث تراکم دانش آموزان در برخي مدارس شده که با توجه به اين امر افزايش فضاهاي آموزش در اين مناطق از نيازهاي ضروري است.


محمدی افزود: در سال جاري يک مدرسه خیر ساز 6 کلاسه با زيربناي آموزشي 739 مترمربع با اعتبار يک ميليارد و يکصد هزارتومان، آماده بهره برداري است و همچنين دو مدرسه که يکی در شهر و دیگری در روستاي شهابيه در حال احداث هستند، در طول سال آماده بهره برداري مي‌شوند.


وی گفت: با توجه به اين که با فضاي آموزش مناسب، انگيزه دانش آموزان براي تحصيل علم و مهارت افزايش مي‌يابد، امسال بيش از 10 مدرسه در نقاط شهري و روستايي با اعتباري بالغ بر دويست ميليون تومان بازسازي، بهسازي و تجهيز شدند.


محمدی تصريح کرد: در روستاهاي شهرستان کمبود فضاي آموزشي وجود ندارد و بيشتر مکان‌هاي آموزشي در روستاها نياز به بازسازي و بهسازي دارند. 


رئیس آموزش و پرورش خمین به فضاهاي ورزشي مدارس نيز اشاره کرد و گفت: در اين راستا با مشکل کمتري روبرو هستيم و فضاهاي ورزشي در مدارس تامين است ولی مشکل اساسي کمبود تجهيزات ورزشي و اعتبارات مالي است.


محمدی در ادامه بيان کرد: جشن بازگشايي مدارس و زنگ مدرسه با عنوان زنگ مهر و تجليل از خيرين مدرسه ساز در خمین، همزمان با مدارس سراسر کشور نواخته مي‌شود.


وی افزود: آيين نمادين آغاز سال تحصيلي در آموزشگاه خيرساز شهيد سيد حسن بهشتي واقع در شهرک معلم با حضور برخي مسئولين شهري برگزار مي‌شود و همچنين زنگ شکوفه‌ها و غنچه‌ها ويژه دانش آموزان پيش دبستاني و پايه اول ابتدايي ساعت 9 صبح بيست و نهم شهريور ماه همزمان با سراسر کشور در مدارس خمين نيز نواخته مي‌شود.

 

انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *