تاریخ انتشار خبر : 1396/07/24 16:37| کدخبر : 9766

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس

ضرورت برخوردی همچون داعش با پ ک ک مستقر در کرکوک

ضرورت برخوردی همچون داعش با پ ک ک مستقر در کرکوک
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است استفاده بارزانی از پ. ک. ک در اقلیم کردستان روند مذاکرات با دولت عراق را برای وی سخت‌تر می‌کند.

 

به گزارش خمین نیوز؛ محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با اشاره به اعزام عناصر پ. ک. ک به اقلیم کردستان گفت: سال های سال است حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) در بخش کردی می جنگند و تمامی شرارت های این منطقه به دست آنها ساماندهی می شود.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: حضور پ. ک. ک در اقلیم کردستان قطعا اعلان جنگی ازسوی بارزانی علیه دولت مرکزی عراق بوده که لازم است برخوردی همانند داعش با آنها صورت گیرد و برای مقابله با آنها بسیج تشکیل شود.

وی افزود: در ادامه با بیان اینکه پ. ک. ک گروه تروریستی است که نباید وارد اقلیم کردستان شود عنوان کرد: پژاک شعبه ایرانی این گروه است که در غرب کردستان ایران ایجاد شرارت کرده و جوانان کشور را به شهادت رسانده است که در حال حاضر نیز فعالیت دارد لذا قطعا حضور آنها امنیت مرز را به خطر می اندازد.

رضایی در ادامه با تأکید بر ضرورت اتحاد دولت های عراق، ترکیه، ایران و سوریه برای مقابله با پ. ک. ک در اقلیم کردستان اظهار داشت: طرف ما دولت مرکزی عراق است و دولت مستقل کردستان را به رسمیت نمی شناسیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اقدامات اخیر بارزانی مذاکرات را سخت تر می کند و محدود شدن هر روزه آنها و تحت فشار قرار گرفتن از تبعات طبیعی برگزاری غیرقانونی رفراندوم است./
منبع: خانه ملت

پایان پیام

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *