تاریخ انتشار خبر : 1396/07/30 08:17| کدخبر : 9796

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس

تخلیه سوریه از نیروهای آمریکایی حاضر در سوریه با شکست داعش در رقه

تخلیه سوریه از نیروهای آمریکایی حاضر در سوریه با شکست داعش در رقه

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است آمریکایی‌ها نه‌تنها برای نجات جان ملت سوریه به این کشور نیامدند بلکه قصد حفظ رقه به‌عنوان پایتخت خلافت داعش را داشتند.

به گزارش خمین نیوز؛ محمد ابراهیم رضایی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به نزدیکی زمان آزادسازی رقه از لوث داعشی ها گفت: آمریکایی ها از این موضوع بسیار ناراحت هستند و به طور مستمر برای جلوگیری از پیشروی نیروهای سوری تلاش کرده اند تا جایی که امروز حیثیت آنها زیر سؤال رفته و چهره شان در دفاع از داعش مشخص شده است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: آمریکایی ها زمانی وارد سوریه شدند و تلاش کردند تا جایی که ممکن است به نیروهای ارتش سوریه اجازه ندهند رقه را از چنگ داعشی های حاضر در منطقه که آن را پایتخت خود قرار دادند، درآورند.

وی در ادامه با اشاره به حضور حدود هزار آمریکایی در سوریه افزود: در واقع حضور نیروهای آمریکایی در رقه به خاطر حفظ مقر داعشی ها به عنوان محل شرارت میان سوریه و عراق بود که عملا بعد از سقوط داعش، فلسفه وجودی آمریکایی ها در منطقه نیز از بین می رود و باید با پذیر شکست راهبردی، نیروهای خود را از منطقه تخلیه کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بعد از این مرحله داعش جایی به عنوان منطقه ای که بتواند نیروی خود را در آن متمرکز کند ندارد و سرزمین خود را از دست می دهد لذا با پایان یافتن کار داعش در رقه موضوع داعش در عراق و سوریه و برنامه هایی که داشتند پایان یافته است و عناصری از آنها که باقی می مانند به برخی مناطق غیرمسکونی می‌گریزند.

پایان پیام

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *