تاریخ انتشار خبر : 1396/08/10 09:56| کدخبر : 9847

امام جمعه خمين

روحیه انقلابی مردم و ولایت‌پذیری، 13 آبان را رقم زد

روحیه انقلابی مردم و ولایت‌پذیری، 13 آبان را رقم زد

امام جمعه خمین گفت: امام راحل(ره)، از اين 13 آبان به عنوان انقلاب دوم ياد کردند، اکنون ملت ایران به اين يقين و باور رسيده‌‌اند که این اتفاق يک کار انقلابي بود و با ديپلماسي، نشست‌هاي سياسي و رايزني، قابل حل نبود چرا که اگر این واقعه تاریخی اتفاق نمی‌افتاد، دشمنان کار خود را که ضربه زدن به انقلاب بود، ادامه مي‌دادند.


حجت الاسلام سيد علي حسيني امام جمعه خمين در گفتگو با خبرنگار خمين نيوز با اشاره به 13 آبان گفت:  13 آبان روز ملي مبارزه با استکبار جهاني است و با فريادهايي که مردم ايران در راهپيمايي اين روز عليه استکبار جهاني می‌زنند، ترس بر اندام دشمن می‌اندازند.


وي بيان کرد: 13 آبان خاطرات تلخ و شيرين در عرصه تاريخي انقلاب ايران را در دل خود جای داده است؛ کشتار تعدادي از دانش آموزان در 13 آبان 57 در مقابل دانشگاه تهران، دستگيري امام و تبعيد ايشان به ترکيه از حوادث تلخ اين روز است.

 

حسيني ادامه داد: فتنه‌انگیزی مزدوران علیه نهضت اسلامی، فساد و جاسوسی دیپلمات‌های آمریکا در سفارتخانه علیه انقلاب اسلامی و برنامه‌ریزی آمریکایی‌ها، همه برای از بین بردن انقلاب اسلامی بود اما دانشجويان با بصيرت، مؤمن و متدين با فرمان امام خمینی(ره)، اين سفارت و لانه جاسوسی را اشغال کردند و نگذاشتند تا دشمن به اهداف خود دست پیدا کند، که اين پيروزي از خاطرات شيرين 13آبان 58 بود.


وي افزود: امام راحل(ره)، از اين حادثه مهم تاريخي به عنوان انقلاب دوم ياد کردند، اکنون ملت ایران به اين يقين و باور رسيده‌‌اند که این اتفاق يک کار انقلابي بود و با ديپلماسي، نشست‌هاي سياسي و رايزني، قابل حل نبود چرا که اگر این واقعه تاریخی اتفاق نمی‌افتاد، دشمنان کار خود را که ضربه زدن به انقلاب بود، ادامه مي‌دادند.


امام جمعه خمين بيان کرد: همان طور که براي پیروزی انقلاب اسلامی، روحيه انقلابي و استکبارستيزي در مردم حاکم بود، براي بقاي انقلاب نيز این روحیه لازم است، امروز نیز دشمنان تلاش دارند تا اين روحيه را در مردم تضعيف کنند، به همين منظور پيشنهاد مذاکره مي‌دهند و خود نيز بدعهدي مي‌کنند.


حسيني اظهار کرد: از مسئولين کشور انتظار داریم که به منابع انسانی، مالی و همچنین توليدات داخلي، توجه بيشتري داشته باشند تا بتوانیم مشکلات کشور را حل کنیم.


وي گفت: کشور از لحاظ ابعاد سياسي، امنيتي و نظامي قوي و توانمند است اما در بخش‌های اقتصادي و فرهنگي مشکل داریم که باید بدون نیاز به دشمنان و با تکیه بر توانمندی‌های داخلی، این مشکلات را حل کنیم.


حسيني ادامه داد: نفوذ فرهنگی یکی از توطئه‌های دشمن است که باید مواظب باشیم، در غیر این صورت دشمن به هدف خود که تغییر سبک زندگی اسلامی خانواده‌های ایرانی و رواج سبک زندگی غربی است، دست پیدا خواهد کرد.


وي افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامي و رهنمودهاي امام راحل(ره) و مقام معظم رهبري، روحيه استکبارستيزي از مرزهاي ايران فراتر رفته و همه ملت‌هاي عدالت‌خواه را فرا گرفته است و سيزده آبان ثابت کرد که همه قدرت‌هاي به اصطلاح بزرگ شيطاني و طاغوتي، از درون پوچ و پوشالي هستند.


حسيني گفت: گراميداشت و راهپيمايي روز ملي 13 آبان و حضور پرشور و گسترده اقشار مختلف مردم، در دشمن ياس و نااميدي به وجود مي‌آورد و اين روحيه مشارکت نشان دهنده اين است که مردم نظام را دوست دارند و بين مردم و نظام و دولت جدايي وجود ندارد.


انتهای پیام/م
 

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *