تاریخ انتشار خبر : 1396/08/22 09:47| کدخبر : 9892

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

گروگانگیری «حریری»؛ برای مقابله با محور مقاومت/بلوغ سیاسی حزب حاکم لبنان توطئه سعودی‌ها را خنثی کرد

گروگانگیری «حریری»؛ برای مقابله با محور مقاومت/بلوغ سیاسی حزب حاکم لبنان توطئه سعودی‌ها را خنثی کرد
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: گروگانگیری «سعد حریری» اقدامی مضحک از سوی عربستان و هم‌پیمانانش علیه ایران و حزب‌الله به خاطر ناکامی‌هایشان در مقابل محور مقاومت بود که با شکست مواجه شد.

محمدابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز با اشاره به اقدام عربستان در گروگانگیری «سعد حریری» گفت: عربستان، آمریکا، اسرائیل و هم پیمانانشان، چندین سال است که به رغم استفاده از تمامی توان و راهبردهای خود علیه محور مقاومت شکست خورده‌اند و این موضوع باعث حقارت آنها در جهان شده است.

 

وی اظهار کرد: پاکسازی عراق و سوریه از گروهک‌های تروریستی و تکفیری به دست محور مقاومت با مرکزیت جمهوری اسلامی ایران و ناکامی دشمنان در تجزیه این کشورها، آنان را مجبور به طرح نقشه‌ای دیگر کرده است.

 

 

رضایی ادامه داد: اسرائیل می‌گوید که اقدامات ایران لبنان را برای آنها ناامن کرده است لذا عربستان را به عنوان یک هم‌پیمان با حکام جوان و نادان، تحریک کرده تا بتواند گروه‌هایی را که در جریان ۱۴ مارس حقوق‌بگیر عربستان بودند را علیه حزب‌الله تحریک کند.

 

 

وی بیان کرد: عربستان با فراخواندن «سعد حریری» و مجبور کردن وی به قرائت متن استعفای تحمیلی، از این گروه‌ها انتظار همراهی داشت.

 

 

رضایی تصریح کرد: این کار به نشانه تحقیر دولت لبنان بود و در سطح بین‌الملل نیز رفتار ناشیانه و احمقانه‌ای محسوب می‌شود و اعتراضات جهانی را در پی داشت و هر روز هم به این اعتراضات افزوده می‌شود.

 

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: عربستان و دیگر هم‌پیمانشان که به دنبال ایجاد جنگ‌های خیابانی در لبنان از این اقدام بودند به هدف خود دست نیافتند چراکه کسی در لبنان به اقدام عربستان اعتنایی نکرد و ملت این کشور اتحاد خود را منسجم حفظ کردند و این نشان از بلوغ سیاسی حزب حاکم لبنان دارد.

 

 

رضایی گفت: این رفتاری مضحک از سمت دشمنان علیه ایران و حزب‌الله بود که باز با شکست مواجه شد.

 

 

انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *