تاریخ انتشار خبر : 1396/09/14 10:27| کدخبر : 9973

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی

جمع‌آوری 110 هزار سند دفاع مقدس در استان مرکزی

جمع‌آوری 110 هزار سند دفاع مقدس در استان مرکزی

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: در استان مرکزی اقدامات خوبی در راستای حفظ آثار دفاع مقدس از جمله جمع‌آوری 110 هزار سند از جبهه و دفاع مقدس، جمع‌آوری 80 هزار عکس از رزمندگان، مصاحبه با 1300 رزمنده، تکمیل زندگینامه 3200 شهید استان انجام گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری خمین نیوز مصطفی مشایخی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی امروز در آئین معارفه مسئول جدید دفتر حفظ و نشر آثار دفاع مقدس شهرستان خمین گفت: مقام معظم رهبری تاکیدات بسیاری بر حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و نشر آنها برای نسل جدید داشته‌اند تا به‌دست فراموشی سپرده نشوند.


وی ادامه داد: هماهنطور که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند، باید خاطرات دفاع مقدس جمع‌آوری شود و سیره شهدا برای نسل امروز به خط تحریر درآید و همچنین به تصویر کشیده شود که راهیان نور نمونه بارز این امر است، تا مبادا در این ارزش‌ها و آرمان‌های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی تحریفی صورت گیرید.


مشایخی بیان کرد: حفظ آثار دفاع مقدس مقدمه‌ای بر نشر آنها است چرا که اگر این آثار به خوبی حفظ و نگهداری نشوند نمی‌توان آن را آنطور که باید به نسل آینده منتقل کرد.


وی افزود: در استان مرکزی در همین راستا اقدامات خوبی انجام گرفته است که می‌توان به جمع‌آوری 110 هزار سند از جبهه و دفاع مقدس، جمع‌آوری 80 هزار عکس از رزمندگان، مصاحبه با 1300 رزمنده، تکمیل زندگینامه 3200 شهید استان اشاره کرد.


مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی تصریح کرد: برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی در نیمه دوم سال آینده از اقدامات مهم در همین راستا است که برای برگزاری آن چهار سال زحمت کشیده شده است.


مشایخی گفت: یکی از موارد مهمی که در نظر گرفته شده، نقش امام خمینی(ره) در دوران دفاع مقدس است که این برنامه نیز در حال تهیه و تکمیل است.


وی بیان کرد: برای برگزاری کنگره 6200 شهید استان مرکزی، به نقش روحانیت و 103 شهید روحانی استان مرکزی، نقش زنان و 100 شهیده استان در دوران دفاع مقدس و تهیه کتاب در این موارد، پرداخته شده است.


مشایخی همچنین به یادمان‌های شهدای گمنام اشاره و تصریح کرد: 48 یادمان در استان مرکزی وجود دارد که برخی از آنها در دانشگاه‌ها و مراکز نظامی واقع است که برنامه‌های خاص خود را دارند، برای یادمان‌های داخل شهرستان نیز باید پایگاه‌های فرهنگی به منظور ایجاد فضای معنوی برای مردم و همچنین برگزاری برنامه‌های فرهنگی، برپا شود.


سید مهدی ساداتی، فرماندار شهرستان خمین نیز در این جلسه گفت: برگزاری کنگره و یادواره‌های شهدا نشان از ارادت تمامی مردم و مسئولین به شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است.


وی بیان کرد: تمام دستگاه‌های دولتی شهرستان آماده برگزاری چنین برنامه‌هایی در راستای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس است، تا بتوان این آرمان‌ها را به خوبی به نسل آینده انتقال داد.


ساداتی افزود: شهرستان خمین آمادگی میزبانی از شهدای گمنام را دارد که نیازمند پیگیری مسئولین مربوطه است.


در این جلسه سعید خسروی به عنوان مسئول جدید دفتر حفظ و نشر آثار دفاع مقدس شهرستان خمین منصوب شد.

 


انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *