تاریخ انتشار خبر : 1396/09/16 10:37| کدخبر : 9975

رئيس بهزيستي خمين

معابر خمین برای تردد معلولان مناسب‌سازی نشده است

معابر خمین برای تردد معلولان مناسب‌سازی نشده است

رييس بهزيستي خمين گفت: معابر سطح شهر برای تردد معلولین مناسب نسیت و 90 درصد از رمپ‌های ساخته شده ادارات استاندارد نیستند.


اسماعيل خانجاني رئيس بهزيستي شهرستان خمين در گفتگو با خبرنگار خمين نيوز  گفت: تمام وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات، نهادها و شرکت‌هاي دولتي و خصوصي در طراحي، توليد و احداث ساختمان‌ها و اماکن عمومي، معابر و وسايل خدماتي به طوري عمل باید کنند که امکان دسترسي و بهره مندي از امکانات موجود در جامعه براي معلولان نيز، همانند افراد عادي فراهم باشد.


خانجاني افزود: در حال حاضر در شهرستان خمين 887 نفر معلول جسمي و حرکتي، تحت حمايت بهزيستي اين شهرستان هستند.


وي با اشاره به بازديدهاي انجام شده از مکان‌ها و معابر مناسب‌سازي شده براي معلولان در نقاط مختلف اين شهرستان گفت: طبق بازديدهاي انجام شده به همراه اعضاي شوراي شهر و تعدادي از معلولان و توان يابان از برخي از مکان‌هاي مناسب سازي شده، اين معابر رضايت بخش نيست و معلولان درخواست رسيدگي بيشتر را داشتند و مقرر شد در خواست‌ها جهت پيگيري به شهرداري منعکس شود.


خانجاني اظهارکرد: در برخي مکان ها تابلوی هشدار براي عبور معلولين و توقف نصب نشده و يا تابلوها کمرنگ و خوانا نبودند.


وي گفت: در معابر فقط موزائيک شياري کار شده و در تقاطع بايد موزائيک سکه‌اي اخطار دهنده کار شود که متاسفانه در خمين اين کار انجام نشده است و در گذرگاه ها مانند پل با دستورالعمل استاندارد سازي مطابقت ندارد و نياز به اصلاح است.


رئيس اداره بهزيستي خمين بيان کرد: حدود 90 درصد رمپ هاي ساخته شده توسط ادارات در خمين استاندارد نيستند و مساجد، امامزاده‌ها و اکثر بخش‌هاي خصوصي و مطب‌ها مناسب سازي نشده و فاقد شرايط ويژه مانند رمپ معلولين و آسانسور است.


وي گفت: مناسب سازي منازل معلولين و توان يابان به عهده بهزيستي، معابر عمومي با شورای شهر و شهرداري و مکان‌هاي دولتي با دستگاه مرتبط است که در اين راستا بهزيستي مطالبه گر است و وظيفه دستگاه هاي مختلف اين است که با تامين اعتبار هاي لازم، اين مشکل را حل کنند.

 

انتهای پیام/م

 

 

 

 

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *