تاریخ انتشار خبر : 1396/09/18 08:48| کدخبر : 9979

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

بازگشت فلسطین به کانون توجه جهان اسلام/اقدام ترامپ، یک انسجام جهانی علیه آمریکا بوجود آورد

بازگشت فلسطین به کانون توجه جهان اسلام/اقدام ترامپ، یک انسجام جهانی علیه آمریکا بوجود آورد
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: اظهارت ترامپ مبنی بر قراردادن «بیت‌المقدس» به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، باعث شد تا توجه همه جهان به اصلی‌ترین موضوع جهان اسلام که فلسطین است، جلب شود.

محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز با اشاره به اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا از تل‌‌آویو به قدس گفت: اظهارت ترامپ مبنی بر قراردادن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، باعث شد تا توجه همه جهان به اصلی‌ترین موضوع جهان اسلام که فلسطین است، جلب شود.

وی اظهار کرد: طرح چنین مسئله‌ای از سوی ترامپ موجب شد تا یک وفاق جهانی بین مسلمانان، علیه آمریکا و رژیم اشغالگر قدس شکل بگیرد که تاثیر بسزایی بر انزوای آمریکا در جهان دارد.

 

رضایی ادامه داد: خیلی از کشورها و کسانی که به روند سازش با آمریکا امید داشتند، فهمیدند که با چه کسانی روبرو هستند و چهره دشمنان خونی مسلمانان برای آنها بیشتر آشکار شد.

 

وی افزود: در چنین موقعی، ضرورت انسجام جهانی، اندیشه و تفکر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بر محور مقاومت که برگرفته از اسلام ناب محمدی(ص) است و همچنین انزوای آمریکای جنایتکار برای همه بیش از پیش روشن شد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: هیچ کشوری، حتی انگلیس که پدر استعمار در جهان شناخته می‌شود و خود در تشکیل رژیم صهیونیستی پیشتاز بود، با اقدام ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به «بیت‌المقدس» موافق نبودند.

 

رضایی تصریح کرد: توطئه‌های آمریکایی علیه جمهوری اسلامی ایران و جهان اسلام از جمله تفرقه‌افکنی بین مسلمانان، ناتوی عربی علیه ایران، سازماندهی داعش و دیگر موارد، با شکست روبرو شده و این بار هم آمریکا در این مورد نیز دچار اشتباه شده است و شکست خواهد خورد و این شکست‌ها به سرعت، آمریکا را از یک قدرت جهانی به زیر می‌کشد.

 

انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *