تاریخ انتشار خبر : 1396/09/21 13:17| کدخبر : 9997

کارشناس دفتر امور روستایی استانداری مرکزی

پرداخت 90 میلیارد ریال وام اشتغالزایی روستایی در استان مرکزی

پرداخت 90 میلیارد ریال وام اشتغالزایی روستایی در استان مرکزی

کارشناس دفتر امور روستایی استانداری مرکزی گفت: از سال 95 تا کنون، دولت تسهیلاتی را برای توسعه اشتغال روستایی مصوب کرده است که تا کنون در استان مرکزی 9 میلیارد تومان توسط بانک سینا به متقاضیان پرداخت شده است و 12 میلیارد دیگر نیز آماده پرداخت است.

به گزارش پایگاه خبری خمین نیوز، دریابیگی کارشناس دفتر امور روستایی استانداری مرکزی در جلسه توسعه اشتغال روستایی شهرستان خمین گفت: از سال 95 تا کنون، دولت تسهیلاتی را برای توسعه اشتغال روستایی مصوب کرده است که تا کنون در استان مرکزی 9 میلیارد تومان توسط بانک سینا به متقاضیان پرداخت شده است و 12 میلیارد دیگر نیز آماده پرداخت است.


وی افزود: در طرح جدید، متقاضیان می‌توانند وثیقه‌های روستایی را برای ضمانت، به بانک ارائه دهند.


دریابیگی ادامه داد: این تسهیلات در قالب کشت زعفران، صنایع تبدیلی و گلخانه‌ها به متقاضیان پرداخت شده است، در بخش دام و طیور، هنوز مصوبه‌ای برای پرداخت تسهیلات ابلاغ نشده است.


وی تصریح کرد: بیشترین پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان خمین انجام شده است.

 

5 میلیارد تومان تسهلایت اشتغالزایی روستایی در خمین پرداخت شده است
در این جلسه سید مهدی ساداتی، فرماندار خمین نیز گفت: مهمترین مشکل شهرستان خمین بیکاری است که افراد می‌توانند با دریافت تسهیلات در کاهش این معضل سهیم باشند.


وی بیان کرد: همه بسترهای لازم برای پرداخت تسهیلات و ایجاد اشتغال در شهرستان آماده است که این امر مستلزم طی مراحل قانونی از جانب کارآفرینان شهرستان است.


ساداتی بیان کرد: از ابتدای اجرای این طرح در شهرستان تا کنون، 5 میلیارد تومان تسهلایت اشتغالزایی روستایی به متقاضیان پرداخت شده است و 4 میلیارد نیز آماده پرداخت است.


در این جلسه 74 طرح مورد بررسی قرار گرفت که 60 طرح برای پرداخت تسهیلات، مصوب شد.


انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *