تاریخ انتشار خبر : 1396/09/27 08:49| کدخبر : 10015

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی خبر داد

اقامت ۵۸ گردشگر خارجی در اقامتگاه های بوم‌گردی استان مرکزی

اقامت ۵۸ گردشگر خارجی در اقامتگاه های بوم‌گردی استان مرکزی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: از مهرماه سال گذشته تاکنون ۵۸ گردشگر خارجی در اقامتگاه‌های بوم‌گردی این استان اقامت داشته‌اند.

به گزارش خمین نیوز؛ سید محمد حسینی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی در گفتگو با پیام دلیجان گفت: از مهرماه سال ۹۵ راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی در استان مرکزی آغاز شد.

 

حسینی با اشاره به فعالیت چهار اقامتگاه بوم‌گردی در استان مرکزی اظهار کرد: این اقامتگاه‌ها در شهر تاریخی نراق در شهرستان دلیجان، روستای «ویدر» شهرستان زرندیه، روستای «بهدشت» خمین و روستای «نورآباد» شازند، پذیرایی گردشگران داخلی و خارجی هستند.

 

 

وی افزود: با توجه به ظرفیت خوب استان برای توسعه این اقامتگاه‌ها در حال حاضر ۳۰ تقاضای برای ساخت اقامتگاه بوم‌گردی در استان به ثبت رسیده است.

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی با تأکید بر اینکه تاکنون گردشگران استقبال خوبی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی در استان داشته‌اند، افزود: از مهرماه سال گذشته تاکنون دو هزار و ۳۱۵ گردشگر داخلی و ۵۸ گردشگر خارجی در اقامتگاه‌های بوم گردی استان اقامت داشته‌اند.

 

 

حسینی اقامتگاه‌های بوم‌گردی را عامل پویایی اقتصادی و توسعه گردشگری روستایی، برشمرد و ادامه داد: ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی و توسعه گردشگری روستایی تا حد زیادی از مهاجرت جوانان از روستاها جلوگیری می‌کند و نتیجه آن رونق گردشگری خواهد بود.

 

 

وی با بیان اینکه گردشگران داخلی و خارجی علاقه خاصی برای حضور در این اقامتگاه ها دارند، خاطرنشان کرد: گردشگران در این اقامتگاه ها به دور از فضای شهری، از غذاهای سنتی و یا آیین های بومی، محلی و مذهبی و فضای آرام روستا بهره می‌گیرند.

 

 

انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *