تاریخ انتشار خبر : 1396/10/06 15:04| کدخبر : 10040

پژوهشگر مسائل سیاسی تاکید کرد

کمیته «صیانت از آراء»؛ طرحی از پیش تعیین شده برای استارت کودتای رنگی در ایران

کمیته «صیانت از آراء»؛ طرحی از پیش تعیین شده برای استارت کودتای رنگی در ایران
پژوهشگر مسائل سیاسی گفت: ۹ ماه قبل از انتخابات ۸۸ شایعه امکان بروز تقلب در نماز جمعه تهران، از سوی پدر آقازاده معروف، مطرح شد که پس از طرح این موضوع، که در اصل سناریویی آمریکایی بود کمیته «صیانت از آراء» برای جلوگیری از بروز تقلب در انتخابات تشکیل شد.

کامران غضنفری، پژوهشگر مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز؛ با اشاره به فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان و عوامل آنها در کشور، علیه انقلاب اسلامی ایران گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی فتنه‌های گوناگونی از سوی جریان‌های معاند و مخالف جمهوری اسلامی در قالب احزاب و گروه‌هایی که به صورت قارچ‌گونه پدید می‌آمدند، به منظور براندازی نظام طراحی و انجام می‌گرفت.

وی حادثه کوی دانشگاه در دهه‌ ۷۰ را یکی از فتنه‌های دشمنان دانست و اظهار کرد: حادثه کوی دانشگاه، در ظاهر یک اعتراض ساده دانشجویی بود، اما در واقع طراحی دشمنان برای رسیدن به اهداف و ایجاد اغتشاش برای براندازی نظام بود که در این حادثه دانشجویان را سپر قرار دادند، اما به لطف الهی، این توطئه خنثی شد.

 

این پژوهشگر مسائل سیاسی ادامه داد: در سال ۷۸ شاهدیم که بخشی از جریان مدعی اصلاحات و برخی از اعضای دولت وقت، از جمله معاون وزیر دولت خاتمی و برخی از احزاب متحد و مؤتلف با دولت، از جمله نهضت آزادی و همچنین منافقین، صحنه‌گردان این فتنه بودند.

 

حمایت استکبار جهانی و دنیای غرب از فتنه‌گران در سال ۸۸

 

غضنفری افزود: ریشه و سرمنشأ همه‌ این فتنه‌ها، خارج از کشور بوده و متوجه افراد و کشورهایی است که متضرر اصلی انقلاب اسلامی هستند؛ از جمله آمریکا که از همان ابتدای پیروزی جمهوری اسلامی ایران، درصدد براندازی  این نظام با شیوه‌های مختلف برآمد و ضربه‌هایی هم به این نظام وارد کرد ولی با وجود همکاری دیگر کشورها نیز نتواست به هدف شوم خود دست پیدا کند.

 

وی تصریح کرد: سازمان سیای آمریکا، در اغلب حوادث پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با کمک‌های تسلیحاتی، حمایت‌های مالی، اطلاعاتی و تبلیغاتی و با استفاده از عناصر داخلی، دخالت داشته است.

 

این پژوهشگر مسائل سیاسی، انگلیس را از دیگر مخالفان انقلاب اسلامی دانست و گفت: دولت مکار و خبیث انگلیس با پشتیبانی از آمریکا، در این حوادث شرکت داشته و  رژیم غاصب صهیونیستی هم از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران، دریغ نکرده است.

 

هم‌پیمان شدن سران و حامیان فتنه با ضدانقلاب و منافقین برای براندازی نظام اسلامی

 

غضنفری ادامه داد: استکبار جهانی، استعمار پیر، رژیم غاصب صهیونیستی و هم‌پیمانانشان برای براندازی نظام اسلامی ایران، کودتاها و انقلاب‌های مخملی به راه انداختند و در ماجراهای دهه‌ ۷۰ و ۸۰، صحنه‌گردان اصلی بودند؛ و از عوامل داخلی و شخصیت‌های فریب خورده، گروهک‌های معاند از جمله منافقین، نهضت آزادی، پژاک، انجمن حجتیه، فرقه ضاله بهائیت و دیگر افراد و گروه‌ها برای رسیدن به اهداف خود بهره بردند.

 

کمیته صیانت از آراء؛ طرحی از پیش تعیین شده برای استارت کودتای رنگی در ایران

 

این پژوهشگر مسائل سیاسی در ادامه با اشاره به طراحی فتنه ۸۸ برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران افزود: ۱۳ ماه قبل از برگزاری انتخابات، در اردیبهشت سال ۸۷، جلسه‌ای برای ایجاد شایعه امکان بروز تقلب در انتخابات ریاست جمهوری، در آمریکا و با حضور سازمان سیا و برخی از عناصر داخلی و سرکردگان نهضت آزادی، از جمله دکتر ابراهیم یزدی تشکیل شد.

 

غضنفری تصریح کرد: این موضوع در نماز جمعه تهران از سوی پدر آقازاده معروف، به عنوان امکان تقلب در انتخابات، ۹ ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری مطرح شد که بعد از آن نیز در برخی از جلسات مطرح می‌شد. پس از طرح این موضوع، که در اصل سناریوی آن را سازمان سیای آمریکا طراحی کرده بود کمیته صیانت از آراء را برای جلوگیری از بروز تقلب در انتخابات تشکیل دادند.

 

عدم تمکین سران فتنه در برابر قانون

 

این پژوهشگر مسائل سیاسی بیان کرد: این افراد قبل از انتخابات یقین داشتند که کاندیدای منتخب‌شان رأی نخواهد آورد، پس این فتنه را طراحی کردند و بعد از انتخابات، به رغم اینکه فرصت قانونی به آنها برای اعتراض داده شد، اما سران فتنه نپذیرفتند و اغتشاشات و راهپیمایی‌های خیابانی به راه انداختند تا حکومت و مقام معظم رهبری را تحت فشار قرار داده و نتیجه انتخابات را به نفع خود تغییر دهند.

 

غضنفری اظهار کرد: با توجه به اینکه آنان با راه‌اندازی انقلاب‌های مخملی و کودتاها، پیروزی‌هایی در برخی از کشورها از جمله لهستان، قرقیزستان، اوکراین و غیره به دست‌ آورده بودند، تصور کردند که با همین کودتاهای رنگی می‌تواندن نظام اسلامی ایران را از میان بردارند.

 

وی با اشاره به نقش هاشمی رفسنجانی در این فتنه گفت: وی از ستون‌ها و محورهای اصلی فتنه ۸۸ محسوب می‌شود و با توجه به کینه‌ای که از رییس جمهور قبل در سال ۸۴ داشت، وارد این فتنه شد که در ارتباط با کشورهای دیگر، طرح موضوع تقلب، تکرار صحبت‌های دشمنان، عدم توجه به تذکرات رهبر معظم انقلاب و نوشتن نامه بی ادبانه به ایشان، به این فتنه دامن زد.

 

حماسه ۹ دی؛ پایانی بر فتنه ۸۸

 

این پژوهشگر مسائل سیاسی ادامه داد: در این شرایط، مقام معظم رهبری در خنثی کردن این فتنه نقش اصلی را ایفا کرده و چندین ماه با بیانات و تذکرات، مردم را از پشت پرده این فتنه آگاه کردند، تا معترضان ۴۰۰ هزار نفره به تدریج تقلیل یافته و از این توطئه آگاه شدند و همچنین با ایفای نقش رسانه‌ها، صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و عمارهای انقلاب در روشنگری‌ها، مردم با خلق حماسه ۹ دی این فتنه را پایان دادند.

 

وی ادامه داد: با وجود تمامی این توطئه‌ها و نقش مسلم استکبار جهانی در شکل‌گیری فتنه ۸۸، عده‌ای هنوز خواهان برقراری رابطه با آمریکا هستند، هر چند که در موضوع برجام نیز به بُن بست برخورده‌اند.

 

این پژوهشگر مسائل سیاسی اضافه کرد: با اینکه انگلیس توطئه‌های زیادی علیه ایران انجام داده است، اما به بهترین نحو با این کشور تعامل می‌کنند و سفارت آن نیز در ایران باز شده و همچنین با گشاده‌رویی، وعده آزادی جاسوسان انگلیسی را می‌دهند. همچنین  از این نوع تعاملات با دولت فرانسه نیز انجام می‌گیرد، در حالیکه ما از این دولت ضربه‌های بسیاری دیده‌ایم.

 

غضنفری تصریح کرد: در حال حاضر مردم از لحاظ اقتصادی تحت فشار هستند که این امر نارضایتی گسترده‌ای به دنبال دارد؛ در واقع آنان این فشارها را وارد می‌کنند تا به شرایط فعلی دامن زده و بحث  ارتباط با دنیا را که از نگاه خودشان، به کشورهای آمریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس ختم می‌شود، پیش بکشند و این موضوع را تنها راه چاره برای رفع این مشکلات می‌دانند.

 

اقتدار رهبر معظم انقلاب و بصیرت مردم، اجازه ورود دوباره شیطان بزرگ را نمی‌دهد

 

این پژوهشگر مسائل سیاسی اضافه کرد: مردم باید هوشیار باشند و با مدنظر قرار دادن مسائل گذشته و توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، تحلیل درستی از اتفاقات داشته باشند و بررسی کنند که چه افراد و دولت‌هایی نقش اصلی دشمنی با نظام را ایفا کرده‌اند.

 

غضنفری خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری محکم‌ترین سنگری هستند که اجازه ورود دوباره شیطان به این نظام را نداده و مقتدرانه جلوی آنها ایستاده‌اند.

 

انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *