تاریخ انتشار خبر : 1396/10/05 14:45| کدخبر : 10046

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس

مخالفت برخی نمایندگان با طرح «اعلام قدس به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین» جای توجیه ندارد

مخالفت برخی نمایندگان با طرح «اعلام قدس به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین» جای توجیه ندارد
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ادبیات و متن این طرح هیچگونه ایرادی نداشت و قاطعانه بر مبنای موازین انقلابی و اسلامی در حمایت از مردم مسلمان فلسطین مطرح شد و جایی برای مخالفت وجود نداشت.

محمدابراهیم رضایی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز، با اشاره به تصویب دو فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده یک قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح به منظور حمایت از مردم فلسطین و با توجه به توطئه آمریکا و سران کشورهای عربی از جمله عربستان، بحرین و امارات در مورد به رسمیت شناختن «قدس شریف» به عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی در مجلس شورای اسلامی مطرح و به تصویب رسید.

 

وی اظهار کرد: این اقدام استکبار جهانی و هم پیمانانش در حقیقت خیانتی بزرگ به مردم مظلوم فلسطین است چراکه به واسطه اجرایی شدن این اقدام مردم مظلوم و بی‌پناه فلسطین می‌بایست سرزمین خود را ترک کنند که در پی آن یک حاکمیت اسلامی از بین می‌رفت.

 

رضایی ادامه داد: مجلس نیز به خاطر این موضوع این طرح را مطرح کرد تا جمهوری اسلامی ایران به عنوان حامی مردم فلسطین، «قدس شریف» را برای همیشه به عنوان پایتخت فلسطین اعلام و از آن حمایت کند.

 

وی بیان کرد: فلسطین متعلق به مردم مسلمان این سرزمین است و هویتی به نام رژیم صهیونیستی وجود ندارد تا بخواهد «قدس شریف» را پایتخت خود قرار دهد.

 

رضایی افزود: جمهوری اسلامی ایران این موضوع را به عنوان موضوع اصلی جهان اسلام مطرح کرد و از آن حمایت می‌کند و دولت‌ها نیز موظف هستند تا این مسئله را همیشه به عنوان یکی از محورهای اصلی خود مد نظر داشته باشند و از آن دفاع کنند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در مورد نمایندگان مخالف این موضوع گفت: به نظر می رسد این نمایندگان نسبت به ادبیات این طرح، مبنی بر ورود ایران در موضوع قرار دادن «قدس شریف» به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین مخالف بودند نه اینکه با رفتار آمریکا موافق باشند.

 

رضایی بیان کرد: ادبیات و متن این طرح هیچ‌گونه ایرادی نداشت و قاطعانه بر مبنای موازین انقلابی و اسلامی در حمایت از مردم مسلمان فلسطین مطرح شد و با رأی قاطع اکثریت نمایندگان به تصویب رسید و جایی برای مخالفت وجود نداشت.

انتهای پیام/

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *