تاریخ انتشار خبر : 1396/10/11 10:52| کدخبر : 10101

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی

مرمت و نگهداری بناهای تاریخی در خمین، نیازمند اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال است

مرمت و نگهداری بناهای تاریخی در خمین، نیازمند اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: برای توسعه گردشگری و مرمت آثار تاریخی و همچنین توسعه صنایع دستی، در شهرستان خمین به بیش از 6 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری خمین نیوز؛ سید محمد حسینی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی امروز در حاشیه جلسه بررسی طرح‌های گردشگری خمین در جمع خبرنگاران گفت: برای نگهداری و مرمت آثار تاریخی و همچنین اقدامات باستان شناسی در استان، یک میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده، که هنوز تخصیص داده نشده است که این میزان اعتبار کافی نیست.


وی با اشاره به مرمت آثار تاریخی در خمین، افزود: برای توسعه گردشگری و مرمت آثار تاریخی و همچنین توسعه صنایع دستی، در شهرستان خمین به بیش از 6 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.


حسینی بیان کرد: بناهایی از جمله قلعه سالارمحتشم، قلعه حاج جلال لشکر، بنای ساختمانی امیر مفخم در شهابیه، حمام‌های تاریخی و ثبت شده در آثار ملی و همچنین امامزاده‌ها، نیاز به مرمت و بازسازی دارند.


وی ادامه داد: برخی از بناها از جمله بنای تاریخی در روستای میشیجان از توابع شهرستان خمین، به بخش خصوصی واگذار شده است که در دست مرمت است و برخی نیز در حال واگذاری به بخش خصوصی است.


حسینی تصریح کرد: با توجه به کمبود اعتبار، نیاز است تا سرمایه‌گذاران در این بخش وارد شوند، تا علاوه بر مرمت بناهای تاریخی و جلوگیری از تخریب آنها و همچنین ایجاد کاربری این بناها، اشتغالزایی نیز ایجاد شود.


در این جلسه سیدمهدی ساداتی، فرماندار خمین نیز افزود: با توجه به اینکه شهرستان خمین هر ساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی است، باید زیرساخت‌های این صنعت در خمین فراهم شود.


وی افزود: یکی از نیازهای شهرستان، ساخت هتل گردشگری است که باید با همکاری دستگاه‌های مربوطه در استان و شهرستان، موانع پیش روی سرمایه‌گذاران رفع شود.


در این جلسه برخی از طرح‌های گردشگری در خمین از جمله بررسی مشکلات تکمیل هتل گردشگری توسط یکی از سرمایه‌گذاران در شهرستان در دستور کار قرار گرفت.


انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *