تاریخ انتشار خبر : 1396/10/20 09:30| کدخبر : 10136

رئیس مرکز بهداشت خمین

76 درصد از بیماری‌ها مربوط به تغذیه نامناسب است

76 درصد از بیماری‌ها مربوط به تغذیه نامناسب است

رئیس مرکز بهداشت خمین گفت: حدود 76 درصد بیماری‌های افراد جامعه از جمله سرطان و دیابت به دلیل تغذیه نامناسب است، که با استفاده از مواد غذایی سالم، این بیماری‌ها کاهش پیدا می‌کند.

محمد علی عروجی، رئیس مرکز بهداشت خمین در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز، به مناست هفته تغذیه سالم گفت: از 15 الی 30 دی ماه به نام هفته تغذیه سالم نامگذاری شده است که بهترین فرصت برای معرفی غذای سالم به شهروندان است.

 

وی افزود: حدود 76 درصد بیماری‌های افراد جامعه از جمله سرطان و دیابت به دلیل تغذیه نامناسب است که با استفاده از مواد غذایی سالم، این بیماری‌ها کاهش پیدا می‌کند.

 

عروجی ادامه داد: 20 درصد از دانش‌آموزان بین 7 تا 17 سال و 60 درصد افراد بالای 18 سال دچار چاقی هستند، که آن تغذیه نامناسب است که می‌تواند منجر به بیماری‌های بسیاری شود.

 

وی بیان کرد: در حال حاضر مصرف قند برای هر نفر 60 گرم و نمک 15 گرم است که بیشتر از حد استاندارد است، ادامه این میزان از مواد، برای سلامتی افراد خطرناک است.

 

رئیس مرکز بهداشت خمین افزود: بی تحرکی یکی از دلایل بیماری در افراد است که با روزی نیم ساعت ورزش، این مشکل نیز حل خواهد شد.

 

عروجی تصریح کرد: دو کارشناس تغذیه به این مرکز اضافه شده است، که خانواده‌ها می‌توانند با کمک رایگان از این کارشناسان، از مواد غذایی سالم استفاده کنند.

 

وی همچنین خوردن صبحانه سالم را بهترین وعده غذایی بویژه برای دانش‌آموزان دانست و گفت: با صرف وعده صبحانه سالم در هر روز، افراد در طول روز شاداب خواهند بود و به خوبی می‌توانند کار خود را با انرژی بیشتری انجام دهند و یادگیری درس برای دانش‌اموزان نیز بهتر خواهد بود.

 

عروجی همچنین به استفاده سبزیجات در وعده‌هایی غذایی اشاره و بیان کرد: استفاده از سبزیجات در وعده‌هایی غذایی، تأثیر مثبت بر سلامت دارد و در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها مؤثر است.

 

انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *