تاریخ انتشار خبر : 1396/10/22 14:13| کدخبر : 10142

امام جمعه خمین

قوه قضائیه با اغتشاشگران قاطعانه برخورد کند/ اغتشاشات اخیر انسجام مردم و رسوایی آمریکا را به دنبال داشت

قوه قضائیه با اغتشاشگران قاطعانه برخورد کند/ اغتشاشات اخیر انسجام مردم و رسوایی آمریکا را به دنبال داشت

امام جمعه خمین گفت: آمریکا و اسرائیل با استفاده از منافقین و حمایت مالی عربستان و به کمک اراذل و اوباش، خواستند تا به نظام انقلاب اسلامی، ضربه بزنند اما نقشه شوم آنها، شکست خورد.

به گزارش پایگاه خبری خمین نیوز؛ حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی، امام جمعه شهرستان خمین، امروز در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به تأسیس شورای انقلاب فرهنگی گفت: با وجود اینکه چندین سال از تأسیس شورای انقلاب فرهنگی، می‌گذرد اما در واقع، فرهنگ دینی در کشور محقق نشده است.


وی اظهار کرد: مسئولین باید تلاش کنند تا فرهنگ انقلاب اسلامی در کشور نهادینه شود، چرا که با فرهنگ دینی فاصله بسیاری داریم.


حسینی در ادامه با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور گفت: آمریکا و اسرائیل با استفاده از منافقین و حمایت مالی عربستان و به کمک اراذل و اوباش، خواستند تا به نظام انقلاب اسلامی، ضربه بزنند اما نقشه شوم آنها، شکست خورد.


وی بیان کرد: آمریکا، حتی در شورای امنیت نیز طرفداری نداشت و این اتفاقات برای آمریکا به‌جز رسوایی، چیز دیگری نداشت.


امام جمعه خمین افزود: حماسه‌ای که مردم ایران در این چند روز، در اعتراض به این اغتشاشات، خلق کردند، لرزه بر اندام دشمن انداخت و به آنها فهماند که نمی‌توانند به این کشور ضربه بزنند.


حسینی بیان کرد: این نقشه دشمن، انسجام و وحدت بین مردم را در برابر دشمنان بیشتر و دشمن را رسوا کرد.


وی همچنین از برخی از روزنامه‌های داخلی، که این حماسه ملی را پوشش ندادند، انتقاد کرد.


حسینی در ادامه به صحبت‌های مقام معظم رهبری اشاره و بیان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، دیوانه بازی‌های ترامپ بی جواب نخواهد ماند.


خطیب نماز جمعه خمین تصریح کرد: برخی از افراد عقیده دارند که مقام معظم رهبری به مسئولین برای چنین مشکلاتی، تذکر نداده‌اند اما اینطور نیست و همانطور که خود ایشان بارها فرموده‌اند، در جلسات خصوصی با مسئولین، به صراحت و برخی مواقع به شدت به آنها تذکر می‌دهند و در جلسات عمومی نیز این چنین است.


حسینی گفت: مردم و افرادی که این عقیده را دارند، باید این را هم مدنظر داشته باشند، که مردم خود به مسئولین رای داده‌اند و باید مسئولیت این کار را به عهده بگیرند.


وی افزود: مسئولین نیز، باید تلاش کنند تا با پیگیری مسائل جامعه، مشکلات مردم را حل کنند.


حسینی همچنین خطاب به قوه قضائیه گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، بین اراذل و اوباش و کسانی که اعتراض به حق، داشتند، باید فرق گذاشت و این اراذل و اوباش هستند که باید قاطعانه با آنها برخورد شود.


امام جمعه خمین به سالروز شهادت نواب صفوي، طهماسبي ، برادران واحدي و ذوالقدر از فدائيان اسلام، امضای قرارداد ننگین بین مصر و اسرائیل، فرار شاه و همچنین انتصاب ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اشاره کرد.


انتهای پیام/م


نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *