تاریخ انتشار خبر : 1396/10/24 12:17| کدخبر : 10151

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری خمین

عدم وجود خطوط ویژه تاکسی‌های شهری در خمین/ حل مشکلات ترافیکی منوط به تقویت ناوگان‌های حمل و نقل عمومی است

عدم وجود خطوط ویژه تاکسی‌های شهری در خمین/ حل مشکلات ترافیکی منوط به تقویت ناوگان‌های حمل و نقل عمومی است

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری خمین گفت: به دلیل عدم وجود خط ویژه برای تاکسی‌ها در سطح شهر، در بیشتر مواقع، ترافیک بوجود می‌آید که نارضایتی تاکسیرانان و مردم را در پی دارد.

حمید رضایی، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری خمین در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز با اشاره به فعالیت تاکسی‌های شهری در خمین گفت: در شهر خمین ۳۵۲ وسیله نقلیه عمومی اعم از تاکسی بی‌سیم، خطی – گردشی مشغول به فعالیت هستند و به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کنند.


وی همچنین یا اشاره به نوسازی تاکسی‌های شهر خمین گفت: سال گذشته، 30 درصد از تاکسی‌ها فرسوده بودند که امسال با نوسازی 80 خودرو، این میزان به 7 درصد رسیده است.


رضایی بیان کرد: مقدار باقیمانده به دلیل مشکلی است که برای سامانه ثبت نام و تحویل خودرو بوجود آمده است، که با رفع این مشکل، این سازمان آماده نوسازی بقیه خودروهای فرسوده را دارد.


عدم  وجود خط ویژه برای تاکسی‌ها در سطح شهر
وی همچنین به عدم وجود خط ویژه تاکسی‌های شهری اشاره و بیان کرد: به دلیل عدم وجود خط ویژه برای تاکسی‌ها در سطح شهر، در بیشتر مواقع، ترافیک بوجود می‌آید که نارضایتی تاکسیرانان و مردم را در پی دارد.


رضایی تصریح کرد: چندین طرح برای رفع این مشکل به شورای ترافیک فرستاده شد، اما با این طرح‌ها مخالفت کردند.


وی افزود: در بیشتر کشورهای پیشرفته که در حوزه حمل و نقل سرآمد هستند، تنها وسایل حمل و نقل عمومی مجوز ورود به مرکز شهر را دارند اما در شهر ما این چنین نیست و خودروهای شخصی از این مجوز برخوردار هستند.


مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری خمین اظهار کرد: با اجرای این طرح در شهرستان، تاکسیرانان بهتر می‌توانند مسافران را به مقصد برسانند و شهروندان نیز به استفاده از وسایل نقلیه عمومی راغب می‌شوند.


حل مشکل ناوگان حمل و نقل عمومی باید در اولویت قرار گیرد
رضایی گفت: اگر شهر در این زمینه بخواهد پیشرفت کند و مشکلات را حل کند باید ساماندهی حمل و نقل عمومی شهر در اولویت قرار بگیرد.


وی همچنین به موقعیت نامناسب ایستگاه‌های تاکسی در شهر اشاره و بیان کرد: ایستگاه‌های تاکسی در مرکز شهر قرار دارند که به دلیل نبود خط ویژه، هنگام ورود و خروج از ایستگاه، دچار مشکل می‌شوند و در برخی مواقع ممکن است منجر به تصادف شود.


رضایی افزود: برای این مشکل نیز پیشنهادی به شورای ترافیک داده شده است که هنوز این طرح را نپذیرفته‌اند.


وی همچنین به فعالیت بدون مجوز ماشین‌های شخصی برای حمل و نقل مسافر، اشاره و اظهار کرد: در میدان اصلی شهر، برخی از رانندگان شخصی که فاقد هویت تایید شده از سوی سازمان حمل و نقل شهری هستند، اقدام به حمل و نقل مسافر می‌کنند که از یک طرف مسافران تاکسی‌ها کم می‌شود و از طرف دیگر به دلیل نبود احراز هویت اشخاص، امینت مسافران به خطر می‌افتد.


رضایی گفت: این مسئله نیز به پلیس راهور و مسئولین شهرستان اطلاع داده شده است، اما قاطعانه برخورد نمی‌کنند و این امر باعث ادامه فعالیت آنها در سطح شهر شده است.


مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری خمین همچنین به نصب دوربین‌های کنترل ترافیک اشاره و بیان کرد: امسال برای این مورد 50 میلیون تومان هزینه شده است و تعداد دوربین‌ها به 10  عدد رسیده است که کنترل ترافیک را هم برای این سازمان و هم برای پلیس راهور آسان‌تر کرده است.


رضایی گفت: نصب دوربین‌های نظارتی، باعث کاهش تصادفات فوتی و جرحی در سطح شهر شده است که خمین در کاهش تصادفات فوتی در سطح شهر رتبه اول و در تصادفات منجر به جرح، در رتبه دوم استان قرار دارد.


وی تصریح کرد: می‌توان گفت خمین بعد از اراک، اولین شهر استان است که با این کیفیت، به این موضوع پرداخته است که قصد داریم این امر را در سال آینده توسعه بدهیم.


رضایی همچنین به ساماندهی وسائل باربری شهری اشاره و افزود: ساماندهی خودروهای باربری شهری از جمله وانت‌بارها و کامیونت‌ها به این سازمان محول شده است و یک ماه از اجرای این طرح می‌گذرد که تمامی این وسائل باربری همچون تاکسی‌ها ساماندهی و برای آنها کارت شناسایی صادر می‌شود.


رضایی همچنین به احداث ایستگاه تاکسی در شهرک‌های حاشیه شهر اشاره کرد و گفت: حدود یک ماه است که یک ایستگاه در این شهرک‌ها احداث شده است، که شهروندان می‌توانند در صورت نارضایتی با شماره 46225555 تماس بگیرند تا بتوانیم با کمک آنها، نواقص را برطرف کنیم.


انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *