تاریخ انتشار خبر : 1396/10/30 10:57| کدخبر : 10172

رئيس آموزش و پرورش خمين

30 درصد مدارس خمین مقاوم سازی شده‌اند/ مقاوم سازی و بازسازی باقیمانده مدارس نیازمند 20 میلیارد ریال اعتبار است

30 درصد مدارس خمین مقاوم سازی شده‌اند/ مقاوم سازی و بازسازی باقیمانده مدارس نیازمند 20 میلیارد ریال اعتبار است

رئیس آموزش و پرورش خمین گفت: با توجه به اينکه برخي از مدارس خمين داراي قدمت چندين ساله و بافت فرسوده هستند، 30 درصد از مدارس خمين مقاوم‌سازي و بازسازي شدند و 20 درصد ديگر نيز به مقاوم‌سازي و بهسازي نياز دارند.


مهدی محمدی، رئيس آموزش و پرورش خمين در گفتگو با خبرنگار خمين نيوز با اشاره به مقاوم‌سازي و بازسازي مدارس خمين گفت: با توجه به اينکه برخي از مدارس خمين داراي قدمت چندين ساله و بافت فرسوده هستند، 30 درصد از مدارس خمين مقاوم‌سازي و بازسازي شدند و 20 درصد ديگر نيز به مقاوم‌سازي و بهسازي نياز دارند.


وي افزود: براي اجراي اين ميزان درصد مقاوم‌سازي و بهسازي، بيش از 2 ميليارد تومان اعتبار نياز است که در صورت تامين اعتبار عملياتي خواهد شد.


محمدي با اشاره به کمبود مدرسه در سطح شهرستان خمين بيان کرد: در شهرستان خمين به دليل تراکم جمعيت دانش‌آموزي در برخي مدارس، نياز ضروري به احداث سه مدرسه جديد در سه مقطع ابتدايي، راهنمايي و دبيرستان در مناطق حاشيه‌اي و شهرک‌ها و يک مدرسه در مقطع متوسطه اول در مرکز شهر است که با پيگيري‌هاي انجام شده انتظار داریم براي سال تحصيلي آينده آماده شوند تا مشکل انبوه جمعيت دانش‌آموزي، در برخي از مدارس حل شود.


وي اظهارکرد: با توجه به اضافه شدن رشته‌هاي تحصيلي جديد تربيت بدني برای دانش‌آموزان پسر و دختر و همچنین رشته موسيقي ويژه پسران و خياطي ويژه دختران، در اين مدارس کمبودهايي مانند امکانات و وسايل ورزشي، موسيقي و چرخ خياطي وجود دارد، که تامين و رفع اين کمبودها در حال پيگيري است.


محمدي افزود: بنا به گفته رئيس دانشکده علوم پزشکي شهرستان خمين و نياز سنجي انجام شده، رشته بهداري در آينده به رشته‌هاي تحصيلي در دبيرستان اين شهرستان اضافه خواهد شد.


رئيس آموزش و پرورش خمين ادامه داد: در سال گذشته 2 باب مدرسه 6 و 12 کلاسه با مشارکت مجمع خيرين مدرسه ساز و خيرين شهرستان خمين با اعتبار بيش از 2 ميليارد تومان ساخته شده است و به بهره‌برداري رسيدند.


وي افزود: 2 باب مدرسه ديگر نيز در شهرستان خمين و روستاي شهابيه توسط خيرين در دست ساخت است که براي سال تحصيلي 97_ 98 آماده بهره برداري مي‌شوند.


محمدي يادآوري کرد: شهرستان خمين با داشتن آثار تاريخي به ويژه بيت تاريخي امام راحل(ره)، از جمله شهرهاي با قابليت گردشگري در استان مرکزي است که بازديد کنندگان و مسافران بسياري از اقشار فرهنگي کشور به زادگاه امام دارند که به منظور خدمات‌رساني بيشتر و مطلوب به فرهنگيان، آموزش و پرورش خمين در حال پيگيري احداث مرکز رفاهي فرهنگيان است.

 
انتهای پیام/م
 

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *