تاریخ انتشار خبر : 1396/11/16 11:21| کدخبر : 10227

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

شناسایی ۱۰۰ مدیر دو تابعیتی در بدنه دولت/حضور ۶ مدیر دوتابعیتی در پست‌های حساس وزارتخانه نفت/دولت کوتاهی کرده است

شناسایی ۱۰۰ مدیر دو تابعیتی در بدنه دولت/حضور ۶ مدیر دوتابعیتی در پست‌های حساس وزارتخانه نفت/دولت کوتاهی کرده است
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در لیست ۱۰۰ نفره مدیران دوتابعیتی که توسط مجلس تهیه شده است، نام ۵ الی ۶ مدیر در پست های حساس وزارتخانه نفت نیز به چشم می خورد.

محمدابراهیم رضایی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز؛ در خصوص موضوع مدیران دو تابعیتی در کشور گفت: لیست حدود ۱۰۰ نفر از مسئولان دو تابعیتی، توسط کمیسیون امنیت ملی مجلس تهیه و به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تحویل داده شد و با وجود این لیست نمی‌توان گفت که از چیزی خبر نداریم.

 

وی اظهار کرد: این لیست باید توسط وزارت امور خارجه و وزارت اطلاعات به وزارتخانه‌ها داده می‌شد تا مدیر دو تابعیتی در مسئولیت‌های حساس قرار نگیرند و کشور را با مشکل رو به رو نکند.

 

سوءاستفاده ۱۰۰ میلیارد تومانی مدیر دو تابعیتی در وزارتخانه نفت/۶ دوتابعیتی در پست های کلیدی این وزارتخانه مسئولیت گرفته‌اند

 

رضایی ادامه داد: به دلیل کوتاهی دولت، برخی از این مدیران دو تابعیتی در بدنه مدیریتی کشور قرار گرفته‌اند که می‌توان به وزارت نفت اشاره کرد که یک مدیر دو تابعیتی ۱۰۰ میلیارد تومان از این وزارتخانه سوء استفاده کند و الان نیز ۵ الی ۶ مدیر نیز در این وزارتخانه در لیست مدیران دو تابعیتی قرار دارند که پست های کلیدی در این وزارتخانه دارند.

 

وی بیان کرد: وزیر اطلاعات خیال همه را از وجود این مدیران در بدنه دولت راحت کرده بود اما مجلس یک لیست ۱۰۰ نفری از این مدیران تهیه کرده است که دولت باید هر چه سریعتر این مدیران را عزل کند.

 

رضایی گفت: در جاهای دیگر یا مدیران دو تابعیتی وجود ندارد و یا اگر مدیر دو تابعیتی در سیستم مدیریتی قرار داشته باشند به سرعت  آنها را عزل می‌کنند اما دولت ما در این کار کوتاهی کرده است.

 

نفوذ اروپا و آمریکا به بدنه نظام؛ با گرفتن پست های حساس توسط دوتابعیتی‌ها

 

عضو کمیسیون امنیت ملی بیان کرد: پشت صحنه نفوذ مدیران دو تابعیتی در کشور، کشورهای اروپایی و آمریکایی است که این مدیران را در مسئولیت‌های حساس قرار ‌دهند، تا به عنوان جاسوس به آنها خدمت کنند و یا اینکه اختلاس‌های میلیاردی داشته باشند و سپس از کشور فرار کنند تا به بدنه نظام ضربه بزنند.

 

رضایی تصریح کرد: هدف دشمن از چنین کارهایی بی اعتبار سازی نظام جمهوری اسلامی ایران است که پس از چنین اختلاس‌ها و جاسوسی‌هایی، بر روی آن مانور رسانه‌ ای می‌دهند تا مردم را نسبت به نظام بی اعتماد کنند و بین آنها فاصله بیاندازند.

 

دولت هرچه سریعتر مدیران دو تابعیتی را عزل کند

 

وی افزود: دولت اگر به عزل مدیران دوتابعیتی اعتقاد دارد، باید زودتر این مدیران را عزل کند و نگذارد که چنین مدیرانی در جایگاه مسئولیتی قرار بگیرند تا جلوی ضرر و خسارت به کشور گرفته شود.

انتهای پیام/

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *