تاریخ انتشار خبر : 1396/11/18 13:58| کدخبر : 10237

در نشست خبری رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین با خبرنگاران مطرح شد:

پیشرفت ۷۲ درصدی ساختمان دومین بیمارستان خمین/کمک ۱۲۵ میلیون تومانی خیران برای بخش درمان این شهرستان

پیشرفت ۷۲ درصدی ساختمان دومین بیمارستان خمین/کمک ۱۲۵ میلیون تومانی خیران برای بخش درمان این شهرستان

رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: با توجه به مراجعات بالا از شهرهای مختلف، شهرستان نیازمند یک بیمارستان دیگر بود که این موفقیت حاصل شد، که اکنون این بیمارستان با پیشرفت فیزیکی 72 درصد توسط وزارت راه و شهرسازی در حال ساخت است.

به گزارش پایگاه خبری خمین نیوز؛ جواد جواهری، رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان خمین امروز در جمع خبرنگاران شهرستان با اشاره به تأسیس دانشکده علوم پزشکی خمین، در سال 95 گفت: با تأسیس دانشکده علوم پزشکی در شهرستان، پیشرفت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف درمانی حاصل شده است.


وی اظهار کرد: از سال گذشته تا کنون 8 پایگاه سلامت در شهر و روستا با فضای فیزیکی 1400 مترمربع و با اعتباری حدود 14 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است و 3 پایگاه دیگر نیز با اعتبار 13 میلیارد ریال در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 


جواهری همچنین به توسعه فیزیکی و درمانی در بیمارستان امام خمینی(ره) خمین اشاره کرد و افزود: بهسازی فاضلاب، بهسازی رادیولوژی و سنوگرافی، بهسازی رخت شوی‌خانه، و دیگر بخش‌ها در بیمارستان با هزینه‌ای بالغ بر 20 میلیارد ریال انجام شده است.


45 میلیارد ریال در حوزه سلامت در طول یکسال در خمین هزینه شده است
وی بیان کرد: در حوزه سلامت در طول این یکسال 45 میلیارد ریال در شهرستان خمین هزینه شده است که درصدد هستیم تا این توسعه‌ها در بخش‌های مختلف درمانی ادامه داشته باشد.


اخذ مجوز بیمارستان دوم برای خمین
جواهری همچنین به اخذ مجوز بیمارستان دوم برای شهرستان اشاره کرد و افزود: با توجه به مراجعات بالا از شهرهای مختلف، شهرستان نیازمند یک بیمارستان دیگر بود که این موفقیت حاصل شد، که اکنون این بیمارستان با پیشرفت فیزیکی 72 درصد توسط وزارت راه و شهرسازی در حال ساخت است.


وی گفت: برای تکمیل این پروژه به 15 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که طبق وعده وزارت راه و شهرسازی، این بیمارستان در هفته دولت در سال آینده قابل بهره‌برداری است که نماینده شهرستان  نیز برای تکمیل این پروژه قول مساعدت 7 میلیارد تومان را داده است.


رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین ادامه داد: از آغاز تأسیس این دانشکده بیش از 100 نفر مشغول به کار شده‌اند که با توجه به توسعه این دانشکده در بخش‌های مختلف اداری، خدماتی، تخصصی، هیئت علمی و دیگر بخش‌ها، مجوز به کارگیری نیرو دریافت خواهد شد.


جذب پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف
جواهری با اشاره به جذب پزشکان متخصص در شهرستان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 40 نیروی متخصص در شهرستان در حال فعالیت هستند که 30 نفر از این نیروها در بیمارستان امام خمینی(ره) به بیماران خدمت‌رسانی می‌کنند.


وی گفت: تقریبا تمام تجهیزات مورد نیاز این متخصصین فراهم شده است و بیماران در حوزه‌های مختلف نیار به مراجعه به شهرهای دیگر ندارند.


جواهری همچنین به توسعه بخش آی تی دانشکده اشاره و تصریح کرد: در این بخش حدود یک میلیارد تومان در بخش‌های مختلف از جمله تهیه نرم‌افزار مربوط به پرسنل، خدمات الکترونیک درمانی به بیماران، تهیه سرورها و دیگر موارد، هزینه شده است.


وی همچنین به کمک خیرین در این بخش اشاره و بیان کرد: تا کنون برای توسعه بخش‌های مختلف درمانی 125 میلیون تومان از طرف خیرین به این دانشکده کمک شده است.


جواهری در ادامه به دانشجویان این دانشکده اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 378 دانشجو در 5 رشته مشغول به تحصیل هستند که از 80 استاد برای آموزش آنها استفاده می‌شود.


وی اظهار کرد: 17 نفر عضو هیئت علمی دانشکده هستند که با توجه به استاندارد کشوری، این تعداد پایین است و باید به تعداد آنها با توجه به اخذ مجوز از وزارتخانه، اضافه شود.


رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: با توجه به نیاز فرهنگی این دانشکده، مرکز نمایندگی نهاد رهبری در این دانشکده مشغول به فعالیت است که تا کنون در زمینه‌های مختلف فرهنگی از قبیل اردوهای زیارتی، طرح مطالعه آثار شهید مطهری، برگزاری کلاس‌های آموزشی در زمینه عفاف و حجاب، خانواده، احکام و اخلاق، سواد رسانه‌ای و دیگر موارد، فعالیت‌های خوبی انجام شده است.


جواهری همچنین به اضافه شدن بخش معاونت اجتماعی در دانشکده اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه 80 درصد مشکلات در حوزه سلامت بیشتر در حوزه اجتماعی است، این امر ضروریت داشت تا چنین بخشی به دانشکده اضافه شود تا بتوان بیشتر به شهروندان خدمت رسانی کرد.


وی همچنین به بازرسی‌های انجام شده از مراکز مختلف مربوط به این حوزه اشاره کرد و افزود: در 10 ماهه امسال حدود 274 مورد بازرسی انجام شد، که در طی این مدت 1360 قلم کالای غیر مجاز به مبلغ 35 میلیون ریال کشف و ضبط شد که افراد خاطی به محاکم قضایی معرفی شدند.


انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *