تاریخ انتشار خبر : 1396/11/25 13:51| کدخبر : 10256

افتتاح چهارمین کارخانه تولید فروسیلیسیوم کشور در خمین

افتتاح چهارمین کارخانه تولید فروسیلیسیوم کشور در خمین

چهارمین کارخانه تولید فروسیلیسیوم کشور در شهرستان خمین با تولید سالانه 12 هزار تن، امروز با حضور مسئولین به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری خمین نیوز؛ عابدی، مدیر عامل شرکت فروسیلیسیوم امروز در مراسم بهره‎برداری از این کارخانه گفت: این کارخانه از سال 94 کلنگ‌زنی شد و امروز در کمتر از دو سال آماده بهره‌برداری است.


وی اظهارکرد: کارخانه خط تولید فروسیلیسیوم در زمینی به مساحت 135 هزار مترمربع با سرمایه 85 میلیارد تومان آغاز به کار کرده است که در حال حاضر بخشی از این سرمایه در زمینی به مساحت حدود 5 هکتار هزینه شده است که با شروع کار، توسعه پیدا خواهد کرد.


عابدی بیان کرد: در جهان 8 میلیون تن فروسیلیسیوم و در کشور 104 هزار تن فروسیلیسیوم تولید می‌شود که سهم خمین در تولید این شهرستان 12 هزار تن در سال است که در صنعت فولاد کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.


وی بیان کرد: شرکت فروسیلیسیوم شهرستان خمین چهارمین شرکت تولید کننده این محصول در کشور است که 120 نفر به طور مستقیم و بیش از 170 نفر به طور غیرمستقیم اشتغالزایی دارد.


عابدی ادامه داد: به جز خمیر الکترود، مابقی مواد اولیه این کارخانه در داخل تولید می‌شود که یکی از بهترین مزایای این کارخانه است.


وی افزود: احداث پست 63 به 20 کیلوولت در این شرکت تولیدی، از دیگر مزایا است که در آینده نیز مشکل برق نخواهیم داشت.


عابدی تصریح کرد: دولت باید حمایت‌های بیشتری از تولیدکنندگان داشته باشد تا بتوان با هزینه کمتری این کارخانه‌های تولید را راه‌اندازی کرد.


ابراهیم محمودزاده مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) نیز در این مراسم گفت: شهرستان خمین به دلیل نزدیکی به معادن سیلیس برای تهیه مواد اولیه این کارخانه و همچنین نزدیکی به بازار مصرف در استان اصفهان، بهترین گزینه برای احداث این کارخانه بود.


وی بیان کرد: این دو مزایا، از لحاظ اقتصادی منافع خوبی را برای شهرستان و استان و همچنین برای ساتا دارد که باید توسعه پیدا کند.


محمودزاده گفت: برای اینکه بتوان این کارخانه را توسعه داد و شغلی پایدار ایجاد کرد، باید بتواند علاوه بر نیاز داخلی صادرات هم داشته باشد.


وی بیان کرد: با توسعه این کارخانه، می‌توان با تلاش جهادی صنایع زیادی را در کنار آن راه‌اندازی کرد تا هم برای شرکت صرفه اقتصادی داشته باشد و هم اینکه اقتصادی پایدار داشته باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *