تاریخ انتشار خبر : 1396/12/12 10:24| کدخبر : 10300

رئيس اداره آب و فاضلاب خمين

90 درصد از مناطق شهري خمين تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار گرفته است

90 درصد از مناطق شهري خمين تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار گرفته است

رئيس ادراه آب و فاضلاب خمين گفت: در حال حاضر 90 درصد از مناطق شهري خمين تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار گرفته‌اند و در صورت تخصيص به موقع اعتبار، این پروژه نيمه اول سال 1397 به بهره‌برداري کامل مي‌رسد.

محمدرضا مشهدي، رئيس اداره آب و فاضلاب خمين در گفتگو با خبرنگارخمين نيوز گفت: از شروع طرح پروژه تکمیل شبکه فاضلاب خمين تاکنون، 180 کيلومتر از این طرح انجام شده و 25 کيلومتر ديگر باقي مانده است.


وي بيان کرد: در حال حاضر 90 درصد از مناطق شهري خمين تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار گرفته‌اند و در صورت تخصيص به موقع اعتبار، این پروژه نيمه اول سال 1397 به بهره‌برداري کامل مي‌رسد.


مشهدي اظهارکرد: از ابتداي سال جاري تاکنون پنج هزار و 500 متر، طرح شبکه فاضلاب اجرا شده است که براي تکميل این طرح و فاز دوم تصفيه‌خانه 20 ميلياردتومان اعتبار نياز است.


وي با اشاره به اصلاح شبکه‌هاي فرسوده انتقال آب توسط اين اداره افزود: در سال جاری، 13 کيلومتر از شبکه‌های فرسوده خط انتقال و انشعابات آب، با اعتباري بيش از 13 ميليارد ريال اصلاح شده است و همچنين 620 فقره انشعاب آب نصب و به منظور بهبود توزيع آب در سطح شهر نیز، يک مرکز پمپاژ آب با 240 ميليون تومان اعتبار، احداث شده است.


رئيس اداره آب و فاضلاب خمين تصريح کرد: بيش از 600 فقره انشعابات غيرمجاز در سال جاري شناسايي و مجازسازي شده است که در اين راستا نيروي انتظامي و ماموران قضايي، همکاري خوبي با اين اداره داشته‌اند.


مشهدی گفت: مجازسازي انشعاب آب در توزيع عادلانه آب کمک بسزایی مي‌کند که از تضييع حقوق ساير افراد، هدر رفت و آلودگي آب توسط شهروندان، جلوگيري مي‌شود.


وی با اشاره به انتقال آب از سد کوچري به شهرستان خمين بیان کرد: با وجود اینکه 182 لیتر از آب سد کوچری به شبکه آبی این شهرستان متصل شده است، اما با توجه به پایین بودن میانگین بارش در این شهرستان، باید منتظر کمبود آب در فصول پرمصرف باشیم که به مشترکين توصيه مي‌شود، الگوي مصرف را در کارهاي روزانه و زندگي رعايت کنند.


انتهای پیام/م 

 

   
 

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *