تاریخ انتشار خبر : 1396/12/16 13:35| کدخبر : 10332

فرمانده انتظامی خمین در جمع خبرنگاران:

کشف 1660 عدد مواد محترقه در خمین/ کشف 223 کیلوگرم انواع مواد مخدر در شهرستان

کشف 1660 عدد مواد محترقه در خمین/ کشف 223 کیلوگرم انواع مواد مخدر در شهرستان

فرمانده انتظامی شهرستان خمین گفت: تا کنون 1660 عدد انواع مواد محترقه توسط نیروی انتظامی در خمین کشف و ضبط و با دو توزیع کننده نیز برخورد جدی شده است.

به گزارش پایگاه خبری خمین نیوز؛ سرهنگ عزیز عزیزی، فرمانده انتظامی شهرستان خمین امروز در نشت خبری، با اشاره به اقدامات انجام شده در سال 96 گفت: در طول سال جاری، 33 هزار تماس با مرکز 110 انجام و 15800 مورد از این تماس‌ها عملیاتی شده است.


کشف 223 کیلوگرم انواع مواد مخدر در خمین
وی همچنین به طرح پاکسازی مواد مخدر در شهرستان گفت: امسال 58 طرح پاکسازی انجام شد که در این عملیات‌ها، 642 نفر از توزیع کنندگان مواد مخدر و معتادین دستگیر و همچنین 223 کیلوگرم انوع مواد مخدر، کشف و ضبط شده است.


عزیزی ادامه داد: از ابتدای سال96 تا کنون، 307 نفر از افراد سابقه‌دار و سارقین احشام، منزل، مغازه و خودرو دستگیر شده‌اند و اموال کشف شده با هماهنگی محاکم قضایی به مال‌باختگان برگردانده شده است.


وی همچنین به کاهش تصادفات فوتی نسبت به سال گذشته اشاره و بیان کرد: در سال 95 پنج نفر در تصادفات شهری جان خود را از دست دادند و امسال این تعداد به سه نفر رسید که کاهش 40 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.


فرمانده انتظامی خمین با اشاره به کشفیات کالای قاچاق در شهرستان، تصریح کرد: در این مورد با همکاری نیروهای سپاه پاسداران، سه دستگاه خودروی حامل سوخت قاچاق شناسایی و دستگیر شدند که 250 هزار لیتر سوخت از آنها کشف و ضبط شد.


کشف 1660 عدد مواد محترقه در خمین
عزیزی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال گفت: در این مورد هماهنگی لازم با ادارات و دستگاه‌های خدماتی و اداری انجام شده است و اقدامات لازم در بحث فرهنگ‌سازی در مورد این آئین سنتی و همچنین خطرات استفاده از مواد محترقه در بین دانش‌آموزان، انجام شده است.


وی افزود: تا کنون 1660 عدد انواع مواد محترقه توسط نیروی انتظامی کشف و ضبط و با دو توزیع کننده نیز برخورد جدی شده است.


عزیزی بیان کرد: به خانواده‌ها توصیه می‌شود مراقب فرزندان خود باشند تا در پایان سال حادثه‌ای رخ ندهد و عید نوروز به کام آنها  تلخ نشود.


وی تصریح کرد: متأسفانه این آئین سنتی چندین سال است که بازیچه دست افراد سودجو شده است که به همه این افراد توصیه می‌شود تا حقوق شهروندی را رعایت و باعث وحشت دیگران نشوند.


وی همچنین با اشاره به نزدیک شدن عید نوروز و شروع ایام تعطیلات گفت: در این ایام نیروهای انتظامی شهرستان با تمام ظرفیت در بخش‌های مختلف آماده خدمت‌رسانی به مردم و تأمین امنیت در شهرستان هستند.


عزیزی گفت: در ایام نوروز که بیشتر مردم به مسافرت می‌روند، توصیه می‌شود که حتما یکی از اعضای خانواده در منزل حضور داشته ‌باشد تا از سرقت احتمالی جلوگیری شود.


وی افزود: شهروندان در این ایام از وسائل نقلیه، اجناس قیمتی و مدارک خود به خوبی مراقبت کنند و به افراد غریبه اعتماد نکنند و درصورت هرگونه مورد مشکوک با مرکز فوریت‌های 110 تماس بگیرند.

 

آرامش بهاری با نظم و امنیت، شعار عید نوروز 97
فرمانده انتظامی خمین، «آرامش بهاری با نظم و امنیت» را شعار سال جدید خواند و افزود: شهروندان می‌توانند با هوشیاری و همچنین رعایت حقوق دیگران و همکاری با مأمورین نیروی انتظامی، در تحقق این شعار کمک بسزایی داشته باشند.

 

در پایان این نشست از اصحاب رسانه شهرستان با اهدای لوح و هدیه، تقدیر شد.

 

 

 

 

 


انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *