تاریخ انتشار خبر : 1396/12/17 15:15| کدخبر : 10335

استاندار مرکزی

صادرات ۷۰۰ میلیون دلاری استان مرکزی به خارج از کشور/بهره‌برداری از سایپا خمین در نیمه نخست سال

صادرات ۷۰۰ میلیون دلاری استان مرکزی به خارج از کشور/بهره‌برداری از سایپا خمین در نیمه نخست سال
استاندار مرکزی گفت: صادرات استان مرکزی به خارج از کشور در سال گذشته ۷۰۰ میلیون دلار بوده که امسال این میزان به یک میلیارد تومان رسیده است و این نشان از پیشرفت کشور است.

به گزارش پایگاه خبری خمین نیوز؛ سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی در حاشیه افتتاح یک سالن ورزشی خیرساز در روستای جلماجرد از توابع شهرستان خمین گفت: استفاده از خیرین برای توسعه ورزش در بین جوانان یک فرصت طلایی است که این امر در نقاط مختلف کشور بویژه شهرستان خمین در حال انجام است.

 

وی اظهار کرد: خیرین نه تنها در زمینه ورزشی ورود پیدا کرده‌اند، بلکه در زمینه‌های مختلف از جمله کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای جوانان فعالیت‌های خوبی دارند.

 

آقازاده بیان کرد: با کمک خیرین‌ می‌توان از لحاظ اقتصادی نیز فعالیت‌های بسیاری را انجام داد تا مهاجرت‌ها به شهرهای بزرگ متوقف شود که البته در چندسال اخیر روند مهاجرت به شهرهای بزرگ کمتر و یا معکوس شده است.

 

وی در ادامه با اشاره به اقتصاد ضعیف شهرستان خمین گفت: با توجه به اینکه تکیه اقتصادی این شهرستان بیشتر بر کشاورزی بوده است و با توجه به خشکسالی‌های اخیر، دیگر چنین وضعیتی پاسخگوی نیاز مردم نیست.

 

استاندار مرکزی افزود: با توجه به پیشرفت‌های خوبی که پتروشیمی این شهرستان در روند اجرایی داشته است و همچنین بهره‌برداری از کارخانه فروسیلیسم، می‌تواند در وضعیت اقتصادی شهرستان تأثیر خوبی داشته باشد.

 

آقازاده گفت: در تلاش هستیم تا کارخانه نخ طلای خمین که زمانی حدود دو هزار نفر در آن مشغول به فعالیت بوده است را با کمک نماینده و مردم شهرستان مانند روزهای ابتدایی، بار دیگر به چرخه تولید برگردانیم.

 

وی همچنین به سایپای خمین اشاره و تصریح کرد: سایپای خمین نیز با تلاش نماینده شهرستان و مسئولین به شخص دیگری واگذار و سرمایه‌گذار متعهد شد که در نیمه اول سال آینده این کارخانه را به بهره‌برداری برساند.

 

آقازاده بیان کرد: با وجود اینکه سال‌ها است در تحریم هستیم اما پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و الان نیز باید با همکاری و اتحاد مردم و مسئولین این روند پیشرفت را ادامه داد.

 

وی گفت: صادرات استان مرکزی به خارج از کشور در سال گذشته 700 میلیون دلار بوده است که امسال این میزان به یک میلیارد تومان رسیده است و این نشان از پیشرفت کشور است.

 

استاندار مرکزی افزود: با وجود فشارهای زیاد تحریمی از سوی آمریکا و هم‌پیمانانش علیه ایران، این کشور با هدایت‌های مقام معظم رهبری به راه خود ادامه داده است و لازمه پیشرفت بیشتر ، تلاش بیشتر همه مسئولین، مردم و خیرین به عنوان یک سرباز اقتصادی با مدیریت رهبر معظم انقلاب است.

 

سالن ورزشی چند منظور روستای جلماجرد از توابع شهرستان خمین امروز با حضور استاندار مرکزی و برخی از مسئولین،  با زیربنای 1700 مترمربع و اعتبار 12 میلیارد ریال توسط یکی از خیرین شهرستان به بهره‌برداری رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *