تاریخ انتشار خبر : 1396/12/19 11:24| کدخبر : 10339

سرپرست فرمانداری خمین مطرح کرد:

خمین آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است/ بهره‌برداری از شرکت‌های سایپا و پتروشیمی در سال آینده

خمین آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است/ بهره‌برداری از شرکت‌های سایپا و پتروشیمی در سال آینده

سرپرست فرمانداری شهرستان خمین گفت: ستاد اجرایی سفرهای نوروزی با 8 کمیته تشکیل شده است که این کمیته‌ها تا کنون اقدامات لازم را برای پذیرایی از مسافران ،برنامه‌ریزی و انجام داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری خمین نیوز؛ احمد طهرانی، سرپرست فرمانداری شهرستان خمین در نشست امروز با خبرنگاران، با اشاره نقش رسانه‌ها به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولین گفت: رسانه‌ها با توجه به اینکه بیشتر در بین مردم هستند، می‌توانند مشکلات را به مسئولین منتقل کنند تا در راستای رفع آنها اقدامات لازم انجام شود.


وی اظهار کرد: رسانه‌ها تا کنون نقش بسزایی در انتشار اخبار و عملکرد دولت و مسئولین به عنوان فعالیت‌های نظام داشته‌اند.


طهرانی ادامه داد: مردم تاکنون پایبندی خود را به جمهوری اسلامی ایران در صحنه‌های مختلف از جمله انتخابات، اعتراض به اقدام اغتشاشگران، راهپیمایی 22 بهمن و دیگر موارد نشان داده‌اند و این وظیفه مسئولین است تا در راستای رفع مشکلات آنها تلاش کنند.

 

 


وی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در شهرستان در راستای توسعه بخش صنعت گفت: تا کنون تلاش شده است تا زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری افراد در بخش صنعت فراهم شود.


طهرانی بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده، اداره صنعت، معدن و تجارت نیز، قول مساعد داده است تا 40 لیتر بر ثاینه آب مورد نیاز صنایع را، به شهرک‌های صنعتی خمین منتقل کند.


وی با اشاره به انتقال آب به روستاهایی که با مشکل کمبود آب روبرو هستند گفت: انتقال آب به 42 روستای خمین در سه فاز انجام می‌شود که فاز اول و دوم  شامل21 روستا، در حال انجام است که تا قبل از شروع فصل گرما تکمیل می‌شود.


سرپرست فرمانداری خمین با اشاره به بهره‌برداری شرکت سایپا و پتروشیمی خمین در سال آینده گفت: این دو شرکت در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند که با راه‌اندازی آنها، 700 نفر اشتغالزایی خواهیم داشت.


طهرانی همچنین به آماده‌سازی شهرستان خمین برای پذیرایی از مسافران نوروزی گفت: ستاد اجرایی سفرهای نوروزی با 8 کمیته تشکیل شده است که این کمیته‌ها تا کنون اقدامات لازم را برای پذیرایی از مسافران ،برنامه‌ریزی و انجام داده‌اند.


وی گفت: امسال دو نوروزگاه، در شهرهای خمین و قورچی باشی برپا می‌شود که در آن ضمن ارائه خدمات به مسافران، بازارچه صنایع دستی، سوغات و محصولات مشاغل خانگی را خواهیم داشت.


طهرانی ادامه داد: برای تنظیم بازار شب عید نیز نمایشگاه بهاره برپا شد و همچنین حدود 35 تن برنج نیز در حال توزیع بین شهروندان است.


وی افزود: میوه شب عید شامل 110 تن سیب و پرتقال در سردخانه شهرستان نیز انبار شده است که با مشخص شدن قیمت و زمان توزیع، در اختیار مردم قرار می‌گیرد.


طهرانی همچنین به فضاسازی شهر اشاره و تصریح کرد: برای آماده‌سازی شهرستان با شهرداری برنامه‌های لازم هماهنگ شده است که اکنون در حال اجرا است و همچنین مقرر شد که عملیات عمرانی در سطح شهر از 25 اسفندماه تا پایان تعطیلات، متوقف شود تا مزاحمتی برای مسافران بوجود نیاید.

 

وی افزود: پایگاه‌های استقبال از مسافران در دو ورودی شهر مستقر می‌شوند تا مسافران بتوانند به راحتی از محل اسکان در شهر مطلع شوند و همچنین مکان‌های گردشگری به آنها معرفی شود.


طهرانی افزود: نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی توسط شهرداری، برای استفاده مسافران نیز، آماده است و همچنین اکیپ‌های اورژانس و هلال‌احمر به منظور مشکلات احتمالی، آماده خدمت‌رسانی هستند.


وی گفت: میراث فرهنگی نیز آماده پذیرایی از مسافران و معرفی جاذبه‌های ‌گردشگری از جمله بیت قدیمی امام خمینی(ره)، سنگ‌نگاره‌های تیمره، قلعه سالار محتشم و دیگر مکان‌های گردشگری خمین به آنها است.

 

طهرانی افزود: راهداری و پلیس راهور نیر با ایجاد امنیت در راه‌های بین جاده‌ای، در تلاش هستند تا کمترین حوادث رانندگی را در طول سفرهای نوروزی داشته باشیم.


انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *