تاریخ انتشار خبر : 1396/12/23 11:56| کدخبر : 10351

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خمین

اعزام ۵۰۰ نفر از خمین به راهیان نور در ایام نوروز/اردوی راهیان نور بزرگترین مانور فرهنگی است

اعزام ۵۰۰ نفر از خمین به راهیان نور در ایام نوروز/اردوی راهیان نور بزرگترین مانور فرهنگی است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خمین گفت: امسال ۵۰۰ نفر از مردم شهرستان خمین در تاریخ‌های ۲۷ اسفند و ۷ فروردین ماه به این مناطق اعزام می‌شوند.

احمد طهرانی، سرپرست فرمانداری شهرستان خمین نیز در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز، گفت: فرهنگ ایثار، شهادت و رشادت‌هایی که رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس انجام دادند باید به نسل‌های آینده انتقال داده شود.

 

وی افزود: راهیان نور بهترین فرصت برای نشان دادن دلاوری‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان دفاع مقدس به جوانان و نوجوانان است.

 

طهرانی تصریح کرد: یکی از سفرهایی که بیشتر خانواده‌ها و افراد در ایام نوروز از آن استقبال می‌کنند، سفر به مناطق عملیاتی جنوب است که به عنوان یک سفر معنوی محسوب می‌شود و تأثیر بسیاری بر روحیه افراد دارد.

 

وی همچنین با اشاره به کمک‌ دستگاه‌های دولتی به اعزام کاروان‌های راهیان نور گفت: بودجه متمرکز و جداگانه‌ای برای اعزام این کاروان‌ها ابلاغ نشده است، اما دستگاه‌های اجرایی از بودجه فرهنگی خود به این اعزام‌ها کمک می‌کنند.

 

طهرانی افزود: در شهرستان خمین نیز هر دستگاه بنا بر موقعیت و بودجه فرهنگی که در اختیار دارد، هزینه‌ای به اعزام کاروان‌های راهیان نور اختصاص می‌دهد.

 

راهیان نور، برنامه ای موثر برای زنده نگه داشتن یاد شهدا

 

سرهنگ علیرضا براتعلی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خمین در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز، با اشاره به اعزام بسیجیان به مناطق عملیاتی جنوب کشور گفت: هرساله شهرستان خمین در عید نوروز کاروان‌هایی در قالب راهیان نور، به صورت خانوادگی و برادران و خواهران به صورت جداگانه، به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌کند.

 

وی اظهار کرد: امسال ۵۰۰ نفر از مردم شهرستان خمین در تاریخ‌های ۲۷ اسفند و ۷ فروردین ماه به این مناطق اعزام می‌شوند.

 

براتعلی بیان کرد: اردوی این دوره از راهیان نور همراه با بازدید از یادمان‌های فتح المبین، فکه، چذابه، دهلاویه، هویزه، طلائیه، شلمچه، اروند و هفت تپه خواهد بود.

 

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «زنده نگاه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست»، افزود: برگزاری اردوهای راهیان نور اقدامی بسیار موثر برای زنده نگه‌داشتن جانفشانی و بزرگواری رزمندگان و شهدا در طی هشت سال دفاع مقدس است.

 

براتعلی گفت: حضور جوانان در این اردوها، آنها را با رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان و شهدا آشنا کرده و باعث می‌شود سال جدید را با تجدید میثاق با آنان و تعهد نسبت به عقایدشان شروع کنند.

 

وی تصریح کرد: یکی از مسائلی که مقام معظم رهبری نیز به آن تاکید فراوان دارند، اردوهای راهیان نور است، زیرا نسل جوان و نوجوان که در دوران مقدس نبوده‌اند با این دوران آشنا می‌شوند.

 

اردوهای راهیان نور بهترین راه مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خمین با اشاره به هجمه فرهنگی دشمن در کشور و هدف قراردادن جوانان اظهار کرد: راهیان نور بهترین راه مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان است و ما وظیفه داریم تا جوانان را با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا کنیم.

 

براتعلی افزود: راهیان نور یک مانور بزرگ فرهنگی است که حسن ختام خوبی برای پایان سال و آغازی برای سال جدید است.

 

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند این ایام به عنوان ایام‌الله نباید به دست فراموشی سپرده شود و باید درس‌ها و دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس به نسل‌های آینده منتقل شود.

انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *