تاریخ انتشار خبر : 1396/12/24 09:35| کدخبر : 10355

رئیس شبکه دامپزشکی خمین تأکید کرد

شهروندان فراورده‌های گوشتی را از مراکز معتبر خریداری کنند

شهروندان فراورده‌های گوشتی را از مراکز معتبر خریداری کنند

رئیس شبکه دامپزشکی خمین گفت: شهروندان مواد گوشتی و فراورده‌های آن را، از مکان‌های معتبر خریداری و به تاریخ انقضاء مصرف توجه کنند و از دوره‌گردها خرید نکنند.

علی‌اصغر حمزه‌لویی، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خمین در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز گفت: با توجه به اینکه در ایام نوروز، خرید مواد گوشتی مانند گوشت گوسفند، گاو، مرغ و ماهی توسط مردم بیشتر است، نظارت بر مراکز توزیع و عرضه این کالاها نیز بیشتر می‌شود.


وی بیان کرد: اکیپ بازرسی از کارشناسان این شبکه، کار نظارت را با همکاری دیگر ادارات مربوطه انجام می‌دهند و موارد تخلف مانند حمل غیرمجاز گوشت و فروش فراوردهای گوشتی فاسد و تاریخ گذشته را گزارش و برای رسیدگی در دستور قرار می‌دهند.


حمزه لویی افزود: از ابتدای سال‌جاری در شهرستان خمین 30 فقره پرونده تخلف با موضوعات مختلف تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع داده شده‌اند.


وی اظهارکرد: تاکنون در شهرستان خمین آنفولانزای فوق حاد پرندگان در طیور گوشتی مشاهده نشده است، این بیماری در طیور تخم‌گذار شیوع پیدا کرده بود که همه طیور مبتلا، معدوم شدند.


حمزه لویی گفت: شهروندان مواد گوشتی و فراورده‌های آن را، از مکان‌های معتبر خریداری و به تاریخ انقضاء مصرف توجه کنند و از دوره‌گردها خرید نکنند.


وی تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده  تخلف بهداشتی در خصوص فراوردهای دامی گوشت قرمز، مرغ و ماهی، می‌توانند با شماره  1512 تماس و یا با سامانه پیامکی 5000401512  اطلاع رسانی کنند.


انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *