تاریخ انتشار خبر : 1396/12/24 14:04| کدخبر : 10357

در جلسه شوراي اداري شهرستان خمين مطرح شد

رونق تولید، حمایت از تولیدکنندگان و برخورد مناسب با ارباب رجوع از مهمترین وظایف مسئولین است

رونق تولید، حمایت از تولیدکنندگان و برخورد مناسب با ارباب رجوع از مهمترین وظایف مسئولین است

امام جمعه خمین گفت: رونق توليد و حمايت از توليدکنندگان، برخورد مناسب با مراجعين، رسيدگي به مشکلات آنان و پيگيری انجام کار از وظايف مهم مسئولين است.

به گزارش خبرگزاري خمين نيوز؛ حجت الاسلام سيدعلي‌حسيني، امام جمعه شهرستان خمين در جلسه شوراي اداري در فرمانداری شهرستان خمین گفت: داشتن مسئوليت يکي از نعمت‌هاي خداوند است که به عهده افراد گذاشته مي‌شود و وسيله‌ای برای خدمت رساني به مردم به حساب می‌آید.


وی اظهار کرد: مسئول موفق فردي است که در انجام وظيفه کوتاهي نکند و دغدغه انجام کار را داشته باشد.


حسینی بیان کردد: رونق توليد و حمايت از توليدکنندگان، برخورد مناسب با مراجعين، رسيدگي به مشکلات آنان و پيگيری انجام کار از وظايف مهم مسئولين است.


وی با اشاره به اقدامات انجام شده در شهرستان خمين در زمينه عمران و موضوع گردشگري گفت: پروژه ميدان نقش امام چند سال است که بلاتکليف مانده است و از بيت تاريخي امام راحل(ره) به دليل نداشتن بازارچه خريد، تفريحگاه و فضاي سبز و محلی برای اسکان،  به درستي استفاده نمي شود، این در حالی است که اين مکان تاريخي مي‌تواند ظرفيت بسيار بالايي براي گردشگري، جذب توريسم و ايجاد اشتغال در شهر خمين باشد. 


حسینی تصریح کرد: اين شهرستان نياز به تاسيس موزه انقلاب در زمينه آثار قلمي امام راحل(ره) و دستاوردهاي حوزه انقلاب اسامي است.


محمد ابراهيم رضايي، نماينده مردم خمين در مجلس شوراي اسلامي نیز در جلسه شوراي اداري گفت: با توجه به برنامه ريزي‌هاي دشمنان که تلاش مي‌کنند با ايجاد فضاي تبليغي منفي و جنگ رواني، بين مسئولين و مردم شکاف بوجود آورند که اين تلاش ها ناکام مانده است و روز به روز شاهد پيشرفت و ترقي کشور در زمينه هاي مختلف هستيم.


وي بيان کرد: در حوزه جنگ سايبري و فضاي مجازي گام هاي خوبي برداشته شده است و همچنین در تمام شاخصه‌ها به ويژه اقتصادي و روابط سياسي با قدرت در حال پيشرفت هستيم.


رضایی با اشاره به اقدامات و کارهاي انجام شده  در اين شهرستان گفت: موانع و مشکلات پتروشيمي شهرستان خمين رفع شده است و در سال آينده توليد محصول خواهد داشت، همچنين کارخانه سايپا نيز تعيين تکليف شده و در نیمه اول سال 97 به بهره برداري مي‌رسد.


وي بيان کرد: فاز يک کارخانه فرو سيليس به بهره برداري رسیده است و فاز 2 و 3 نيز در آينده به بهره برداري مي رسد.


رضايي به استيضاح سه وزير در روز هاي گذشته اشاره کرد و افزود: استيضاح وزرا حق نمايندگان است و نبايد از جنبه  سياسي به آن نگاه شود، بيان ريز برنامه‌هاي اين وزيران از نکته ها و جنبه‌هاي مثبت استيضاح بود و بايد گفت که هيچ نماينده‌اي، در دادن راي موافق يا مخالف تحت فشار نبوده است.


احمد طهراني، سرپرست فرمانداري شهرستان خمين نیز در اين جلسه گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی شهرستان، تکميل زيرساخت هاي لازم به منظور توسعه سرمايه گذاري از جمله تکميل محورهاي مواصلاتي، آب و برق و گاز، به خوبي در اين شهرستان انجام شده است.


وي بيان کرد: امسال در راستاي توسعه مناطق روستايي  شهرستان مبلغ 20 ميليارد تومان اعتبارات از صندوق توسعه ملي و پايدار تسهيلات اشتغال روستايي جذب شده است.


طهراني افزود: افزايش اعتبارات تملک دارايي در شهرستان 67 درصد افزايش داشته است و 47 ميليارد ريال اعتبار نیز از محل توسعه مناطق محروم تصویب شده، که 20 ميليارد تومان آن تخصيص داده شده است.


وي به هدفگذاري برنامه هاي مديران و مسئولان ادارات و نهادهاي مختلف شهرستان اشاره کرد و گفت: تمام مديران ادارات بايد براي سال آينده برنامه‌هاي کاري داشته باشند، به ويزه با توجه کاهش بارندگي و کمبود آب، در اين زمينه بايد توجه شود که در هر دو زمینه آب شرب و کشاورزي، فرهنگ سازي و مديريت مصرف آب در دستور کار مدیران قرار گیرد.


طهرانی گفت: مديران نبايد ساعت کاري براي خود داشته باشند و هميشه باید آماده خدمت رسانی به مردم باشند.

انتهای پیام/م

نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن نظر:
کد را وارد کنید: *